Фото роботи угорського художника Ерне Вадаша "зачаровують" своєю красою

«Недостатньо мати талант. Ще потрібно бути угорцем », - не раз жартував Роберт Капа. А може і не зовсім жартував. Про угорській школі фотографії говорять рідко, хоча саме в Будапешті отримали свої перші уроки фотомистецтва такі відомі майстри, як Ласло Мохой-Надь, Мартін Мункачі, Роберт Капа (Ендре Ерне Фрідман), Брассаї (Дьюла Халас). Фотографи, які не покинули батьківщину, відомі куди менше, але не менш талановиті. Знайомимося з творчістю одного з них.

Ерне Вадаш (Ernö Vadas) народився 17 грудня 1899 року в місті Надьканіжа. Фотозйомкою захопився в 1927 році, отримавши фотокамеру в подарунок від батьків. Пізніше навчався у відомого угорського фотожурналіста Рудольфа Балога.

У 1936 році він заснував Асоціацію сучасних угорських фотографів. Пізніше її заборонили праві влади країни. У роки Другої світової війни Вадаш потрапив до концтабору, в якому йому вдалося вижити. У наприкінці 1945 року фотограф повернувся в Угорщину. Він працював репортером в новинному агентстві і, навчаючи фотографії молодь, зіграв важливу роль у заохоченні молодих людей до кар'єри в області фотомистецтва. Він публікувався в багатьох міжнародних виданнях, перемагав у фотоконкурсах і з 1956 року до самої смерті (1962 рік) займав пост голови Асоціації угорських фотографів.

енеш1

енеш2

Вадаш увійшов до числа найбільш значимих фотографів міжвоєнного періоду. У своїх роботах він сміливо використовував світло і тінь. Публікувався в міжнародних виданнях (Vanity Fair, Harper's Bazaar, Liliput, Picture Post, National Geographic) і був удостоєний численних міжнародних призів. Архів з роботами Ерне Вадаша зберігається в Угорському музеї фотографії.

енеш4енеш3

07.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *