Епоха бароко в живописі: "Віртуозні" полотна відомого французького художника Симон Вуе

Симон Вуе - французький живописець, портретист і монументаліст, людина з запаленими очима і глянсовою каштанової шевелюрою, блідою шкірою та витонченими рисами, був завжди просякнутий творчістю. Його дитинство пов'язане з запахом масла і сиру штукатурки упереміш з гіркотою настрою релігійно налаштованих фанатиків Парижа. Його талант культивувався під наглядом батька-художника, Лорана Вуе, який служив при дворі Генріха IV декоратором. Хлопчиком Симон допомагав йому, а в 14 років приступив до самостійної роботи. Першими полотнами Вуе - сина були портрети, багато з яких писалися по пам'яті.

В арсеналі молодого майстра була батьківська школа і десятирічна практика, з'явилися штрихи, властиві лише його пензлю і незрозуміла тяга до переплетення ниток і волокон східних тканин, переливів шовкових полотен і оздоблення залів. Ця любов, як ніде краще, демонструється в портреті султана Ахмеда I, написаного теж по пам'яті в 1611 році.

Незважаючи на свіжість фарб і динамічність сюжетів, італійські роботи Симона мистецтвознавці відносять до «темного періоду» творчості художника. Чому до «темного»? Тому, що його перші картини були написані під впливом полотен Караваджо, з його безмовним коричневим фоном і вибіленими тілами головних персонажів («Ворожка» -1617г., «Таємна Вечеря» - 1615-1620гг. та ін.).

вуе гадалка

На відміну від свого кумира, молодий Вуе не зациклюватися на гостроті сюжетів і їх трагізмі. Краса героїв, динаміка їх руху, в тому числі драпірувань і взаємодії персонажів - ось основні акценти, які хвилювали Симона. Крім полотен його мистецтво лягало на стіни соборів і церков Риму (сцени з життя Святого Франциска в церкву «Сан-Лоренцо ін Лючино 1624р., В тому числі в Соборі Святого Петра). Ім'я щойно прибулого художника в Рим швидко поширилося в високих колах. На творчість Вуе звернули увагу знавці та поціновувачі високого мистецтва тієї епохи. Серед шанувальників його живопису з'явилися і ті, що стали згодом покровителями молодого таланту: поет Марино, кардинал Барберіні, папа Урбан VIII.

вуе2

До 1627 року його палітра висвітлюється і живопис стає більш віртуозним, барвистим і пастозним. Король, через свого посла в Римі, передає художнику свою волю бачити Вуе в Парижі. В кінці 1627 року Вуе повертається в Париж, отримує квартиру і майстерню в Луврі. З 1630 року Вуе - Перший художник короля; він керує майстернею королівських шпалер. Слідують численні замовлення на розписи, оформлення і картини для замків, церков, приватних будинків знаті, як в Парижі, так і в заміських резиденціях. Для Людовика XIII - в замку Сен-Жермен ан Ле і в Рюей; для кардинала Рішельє - в палаці кардинала (один тисяча шістсот тридцять два). Ці розписи і декоративні роботи Вуе не дійшли до нашого часу; фрагменти збереглися в замках Фонтенбло і в Пале Рояль, в Парижі.

вуе3

Вуе виконав вівтарні картини для паризьких церков, таких як Сен-Есташ (1635) і Сен-Поль-Сен-Луї ( «Подання Ісуса в храмі», в даний час ця монументальна робота знаходиться в Луврі).

вуе4

09.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *