Дослідники виявили цікаві деталі на картині Пабло Пікассо

Дослідник Джон Делані спільно з японським Pola Museum of Art провів аналіз картини Пікассо, «Мати з дитиною біля моря» за допомогою інфрачервоного сканування, яке дозволило підтвердити фахівцям справжність роботи. Після цього вони провели дослідження шару фарби, і тут виявилася цікава деталь.

Технологія інфрачервоного сканування розкрила нижні шари полотна, на яких залишилися сліди попереднього малюнка і французької газети Le Journal від 18 січня 1902 року. Наявність газети досі залишається загадкою, але для біографів її поява — це важлива подія, тому що дата публікації наближена до переїзду художника з Парижа в Барселону. Крім газети, сканування виявило ранню картину, на яку нанесено нове зображення. На ній зображена жінка зі склянкою абсенту. Цей факт менш дивовижний, адже відомо, що Пікассо часто писав одні картини поверх інших.

За словами дослідників, швидше за все, Пікассо використовував газету, щоб закрити старі барвисті шари попереднього зображення. «Мати з дитиною біля моря» разом з результатами досліджень буде представлено на спеціальній виставці в Pola Museum of Art, а потім відправиться на виставку в паризький Музей Орсе.

12.06.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *