Дизайнер капелюхів Єлизавети II загинула під колесами вантажівки

Відомий дизайнер дамських капелюхів, 96-річна Герта Гроувз, чия продукція стала частиною гардеробу королеви Великобританії Єлизавети II, загинула під колесами вантажівки в центрі Лондона. Про це в четвер повідомила вечірня газета Evening Standard.

Трагічний інцидент, як з'ясувалося, стався ще минулого тижня на одній з центральних вулиць британської столиці - Вігмор-стріт, коли літня жінка виходила з залу Вігмор-хол після проведеного там концерту. Постраждала померла на місці події. Водія вантажівки не арештували.

Гроувз народилася у Відні в єврейській родині. Її батько помер від пневмонії, а мати і сестра загинули в нацистському концтаборі в Латвії. Маючи в кишені всього 17 шилінгів, Герта у 19-річному віці встигла покинути Австрію, яка потрапила під аншлюс гітлерівської Німеччини. Але ще до від'їзду вона врятувала від розправи багатьох єврейських дівчат, яких влаштувала на термінові навчальні курси у фамільному будинку, спеціально переобладнаному під школу. Це дозволило випускницям отримати робочі візи і на цій підставі виїхати з окупованої країни. Герта зіграла у порятунку євреїв приблизно таку ж роль, як і знаменитий німецький промисловець Оскар Шиндлер.

У місті на Темзі вона зробила запаморочливу кар'єру дизайнера капелюхів, відкривши власну компанію London Hat Company. Гроувз успішно продавала свої кращі роботи найзнаменитішим модницям Європи, в число яких потрапила і голова британської корони.

07.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *