"Давид" Мікеланджело занадто оголений для реклами: у Глазго ресторан змусили змінити вивіску

Ресторан у Глазго (Велика Британія) був змушений прибрати рекламу зі скульптурою "Давида", бо рекламний оператор заблокував її через оголене тіло статуї. Про це повідомляє видання ArtNews.

Реклама стосувалася ресторану Barolo, який входить до групи закладів DRG. На плакаті був "Давид" зі шматком піци і слоган: "Неможливо бути більш італійським" (It doesn’t get more Italian).

Фірма, яка управляє рекламним простором, відхилила обрізане зображення "Давида", а потім і варіант наклейки з італійським прапором у паховій області. Бо та "виявилася недостатньо великою", розповіла Надін Кармайкл, керівниця відділу продажів і маркетингу DRG Group.

Директор DRG Маріо Гіцці сказав, що його компанія була "спантеличена", почувши рішення.

"Це всесвітньо визнаний витвір мистецтва. Його вивчають у школах. Люди з усього світу подорожують, щоб побачити його. Зараз вже не 1500-ті, а 2023 рік. Невже ми хочемо сказати, що жителі Глазго не можуть впоратися з тим, щоб побачити оголену статую?"
Маріо Ніцці

Статуя "Давида" Мікеланджело

"Давид" – визначна пам'ятка епохи Відродження. Це мармурова статуя, яку створи італійський скульптор та художник Мікеланджело Буонарроті. Її вперше представили у 1504 році. Оригінал статуї зберігається в Академії витончених мистецтв у Флоренції.

Статуя зображає оголеного біблійного персонажа Давида напередодні битви з Голіафом. Через ліве плече в нього перекинута праща, а правою рукою він підхоплює її кінець.

давид
Статуя "Давид" Мікеланджело. Фото: Galleria dell'Accademia di Firenze

Скандал зі скульптурою

Раніше вона уже опинялась у центру скандалу.

В одній зі шкіл Флориди на уроці історії мистецтва 6-класники вивчали епоху Відродження, зокрема й статую "Давида". Батьки деяких учнів поскаржилися на урок – їм не повідомили, що буде показано оголену натуру, а дехто назвав статую порнографічною. Через це рада класичної школи Таллахассі змусила директорку Хоуп Карраскіллу піти у відставку.

Пізніше Департамент освіти Флориди визнав художню та історичну цінність статуї "Давида" Мікеланджело. Там заявили, що "Флорида заохочує вивчення класики і класичного мистецтва і не забороняє його використання в навчанні". Мер Флоренції Даріо Нарделла писав про це у Twitter: "Плутати мистецтво з порнографією просто смішно (...) Мистецтво – це цивілізація, і ті, хто його викладає, заслуговують на повагу".

З 2022 року у штаті Флорида діє закон, який забороняє викладання у школах сексуальної освіти та обговорення питань, що стосуються гендерної ідентичності. Заборона діє до 4 класу. Викладачів, які порушать закон, можуть позбавити ліцензії.

19.05.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *