"Бунтарський" романтизм відомого французького художника Ежена Делакруа

Ежен Делакруа (Delacroix) (26.4.1798, Сен-Моріс, поблизу Парижа, - 13.8.1863, Париж), - відомий французький живописець і графік.

Наділений пристрасним темпераментом і потужною творчою фантазією, Делакруа з перших кроків рішуче вступив на шлях романтизму і незабаром став главою романтичної школи, яскравим виразником її прогресивних тенденцій.

Холодному і умовному, відірваному від життя офіційному академічному живопису Делакруа протиставив схвильоване і напружене мистецтво, пройняте гуманістичним пафосом, духом активної дії і боротьби. Новизною, красномовством і натхненністю відрізнялися і живописні прийоми Делакруа: динамічна композиція, експресивний мазок, насичений колорит із звучними контрастами світлотіні і кольору.

ежен1

Творчість Делакруа належить до вершин світового живопису 19 століття завдяки його героїчному волелюбному духу, драматичному відчуття протиріч життя, сміливості думки, почуття і уяви, пристрасності живописної мови. Делакруа надав кольором активну емоційно-образну виразність; в числі перших він застосував принцип розкладання кольору, систему додаткових тонів, кольорових тіней і рефлексів, частково передбачивши відкриття імпресіоністів.
Делакруа належить велика кількість полотен на історичні теми ( «Смерть Сарданапала», 1827; «Страта дожа Марино Фальеро», 1826; «Битва при Пуатьє», 1830; "Битва при Тайбуру" 1837; «Вступ хрестоносців до Константинополя», 1841 ). Вони відрізнялися переконливістю трактування подій, які відображаються зазвичай в момент найвищого трагічного напруження. Ряд портретів сучасників і серед них не завершений, але прекрасний портрет Фредеріка Шопена залишив нам художник. В останні роки життя він віддав багато сил монументальним розписам. Бурбонский палац, Люксембурзький палац, стара Паризька ратуша, Лувр та інші будівлі французької столиці зберігають на своїх стінах сліди його пензля. Багата фантазія, декоративна барвистість, вихваляння стихійної мощі і величною краси, нарешті, сам розмах, масштаби великих площин стін і плафонів були під стать неприборканому таланту художника.

ежен2

Тим часом, офіційні кола ніколи не забували його бунтарські полотна. Кандидатуру Делакруа в Академію провалювали шість разів. Всесвітньо відомого майстра не допускали до викладання. Старий, хворий чоловік, він говорив напередодні смерті: «Якщо я вилікуюсь, я створю дивовижні речі: я відчуваю, як киплять у мені думки».

ежен3

12.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *