Аборигени Америки розкритикували виставку в Метрополітан

Адвокатська група Native American жорстко розкритикувала виставку об'єктів аборигенного населення Америки в Музеї Метрополітан, яка начебто порушує етичні практики індіанців. Shannon O'Loughlin, виконавчий директор Асоціації у справах Американський Індіанців (AAIA), зауважує, що куратори «не проконсультувалися з представниками спільноти, і основною їхньою помилкою є те, що Музей назвав експоновані об'єкти мистецтвом».

 

Вона додає: «Більшість із цих предметів зовсім не є зразками мистецтва – це обрядові, церемоніальні або сакральні речі, які є власністю аборигенної спільноти, і в приватних колекціях вони опинилися шляхом обману або крадіжки

 

Метрополітан наголошує, що вони регулярно радилися з представниками корінного населення Америки.

 

Виставка «Мистецтво корінної Америки: колекція Чарльза та Валері Дайкер» складається із більш ніж 100 подарунків та позичених предметів, а також деяких речей, які мала музейна колекція і колекція двох Нью-Йоркських меценатів. Перша виставка «Американське, а не племінне мистецтво» включала в себе предмети, які потрапили до музею від Індіанських спільнот на прохання Чарльза Дайкера.

 

У прес-релізі, AAIA закликає музей «вилучити пам’ятки культурної спадщини корінних американців, зокрема сакральні об'єкти, культурні надбання та предмети поховального обряду із експозиції» на час узгодження питання із представниками організацій аборигенів.

 

Прес-секретарка Метрополітану підкреслює, що «пройшло 18 місяців із моменту початку роботи над експозицією і протягом усього цього часу Музей неодноразово та регулярно проводив переговори та консультації із представниками аборигенних спільнот, оскільки такі процедури є невід’ємною частиною музейної політики партнерства». Разом з тим, Музей не уточнив, які саме організації надавали їм консультацію.

Маска, бл. 1820-40 рр. (входить до експозиції виставки Метрополітан) © The Metropolitan Museum of Art. Photo: Bruce Schwarz

 

Куратори, які відповідають за роботу Метрополітан із Американським мистецтвом зауважують, що музей «зобов’язаний репрезентувати культури всього світу, тож робота із фахівцями, представниками різних культурних спільнот, науковцями та художниками проводиться якраз для того, щоб розуміти усю специфіку та різноманіття культур і відповідно уможливлювати їх адекватну та доцільну репрезентацію у межах Музейних виставок.»

 

O'Loughlin каже, що її організація не отримала офіційної відповіді від Музею, що є «дуже негативним показником того, як така впливова інституція як Метрополітан – її куратори та члени правління – не вміють конструктивно вирішувати питання за будь-якої нагоди. І, звісно, це є поганим прикладом для інших подібних культурних інституцій». AAIA, позаяк, не втрачає надії, що порозуміння таки вдасться досягти найближчим часом.

 

Джерело

08.11.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *