4 події, які варто відвідати на початку листопада

Довгоочікувана прем‘єра українського фільму, театральна інтерпретація новел письменника XX століття чи повернення танцювальної вистави на київську сцену — ми розповідаємо про події, які не варто пропустити цього листопада.

Вистава «Стефаник. Новели»

Ровесник Лесі Українки, син заможних батьків, краківський студент, прогресивний письменник, адепт модної на заході літературно-мистецької течії — Василь Стефаник став відомим в Україні як автор соціально-психологічних новел.

У своїх творах він переймався долею селян та розглядав своїх героїв в моменти розпачу й безвиході. Навіть комедійні новели письменник доводив до абсурду, розхитуючи загальноприйняті норми моралі та перебуваючи на межі потворності й краси, добра і зла, життя та смерті, сліз і сміху.

Вистава за постановкою Євгена Храмцова та сценографією Пилипа Нірода у київському театрі імені Лесі Українки занурюється у творчість Василя Стефаника та з‘ясовує, чому його історії про віддалені за часом події та далеких у часі людей й нині заворожують і хвилюють. 

Фільм «БожеВільні»

У 1970-ті роки Андрій Довженко отримує клеймо «антирадянський елемент» за любов до забороненої в СРСР західної рок-музики. Головного героя відправляють до психіатричної лікарні спеціального типу з вигаданим діагнозом «млявоплинна шизофренія». Андрій потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір: співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи кинути виклик системі.

Режисером фільму став Денис Тарасов, а головні ролі зіграли Костянтин Темляк, Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка та Віталій Салій. З 31 жовтня стрічка йтиме в українських кінотеатрах.

Танцювальна вистава «Один на Один»

Глядачі поринуть у життя мешканців «міста Танцю», які мають свої страхи, спокуси та прагнення. Місто навколо них вируватиме, житиме своїми ритмами та поставить вибір: шукати нових можливостей чи залишатися у звичному середовищі, відстоювати власні цінності чи підкоритися тиску?

Уже з перших хвилин на сцені з’явиться персонаж у капелюсі з широкими полями та піджаку, який стане провідником крізь історію. Цей герой і подібні до нього уособлюють суспільство — сіру масу в класичних костюмах, що весь час присутня поруч із головними героями. Концепт «міста Танцю» дозволить глядачам ніби зазирнути у вікно й побачити, як персонажі справляються зі своїми страхами та вибором.

Танцювальна вистава відбудеться 3 листопада на сцену Центру культури й мистецтв КПІ. Команда також запланувала благодійний аукціон на підтримку ЗСУ.

Виставка Тараса Ковача «Гуркіт. Стукіт. Шелест»

Персональний проєкт художника Тараса Ковача запрошує до простору хащів та кучугур. Виставка архівує спостереження автора за трансформацією природи у місті під час війни та формуванням нової екосистеми зелених зон, що стають водночас прихистком для військових та ареною бойових дій.

З початком повномасштабного вторгнення Київ частково замінували, а у скверах, парках та прилеглих до міста лісах звели укріпрайони. Однак вже навесні 2022 року природа почала захоплювати ці території столиці: через перемішаний ґрунт барикад та окопів проросли бур’яни, утворюючи густі трав’яні хащі. Сьогодні в публічному просторі міста лишається дедалі менше слідів від колишніх траншей та вогневих позицій: більшість укріпрайонів, розташованих як у середмісті, так і у спальних районах Києва, вже засипані, а частина з них перетворилась на клумби.

Виставка триватиме у Малій Галереї Мистецького арсеналу до 3 листопада.

Особливий вечір за келихом Latinium

Доповнити настрій мистецьких подій допоможе келих Latinium. 

А нова упаковка шампанського, створена з акцентом на естетику, деталізацію та індивідуальність, стане чудовим подарунком для будь-якої події. Натхненням для дизайну нової упаковки стали природні мотиви, абстрактні форми та емоційні композиції. 

Чи це день народження, чи зустріч з друзями, чи сімейне зібрання — подарункове шампанське стане гармонійною частиною вечора.

29.10.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *