Знайдені СБУ голландські картини повернуть після експертизи

Голландські картини, викрадені в 2005 році і знайдені нещодавно Службою безпеки України, будуть повернуті Нідерландам, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Що стосується передачі, то звичайно, це повинно відбуватися у відповідності з установленими процедурами – спочатку експертиза, потім спільна з голландцями експертиза, а потім по відповідній процедурі картини будуть передаватися. Дуже сподіваюся, що коли-небудь ми разом з голландцями зможемо побачити ці картини", - сказав Клімкін на зустрічі з представниками бізнесу, організованої Європейською бізнес асоціацією" в Києві в понеділок, 18 квітня, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, решта картини знаходяться, за деякою інформацією, на тимчасово окупованій частині Донбасу, "можливо, під контролем російських кримінальних угруповань".

Міністр підкреслив, що дві картини були знайдені безпосередньо перед референдумом в Нідерландах, але було прийнято рішення не оголошувати про це.

"Якщо б ця інформація пішла далі, то шанси знайти інші картини були б мінімальними. Тому було прийнято рішення – і я вважаю, що дуже відповідальне, працювати далі, без зайвого піару, тільки б не нашкодити пошукам інших картин. Наскільки я знаю, багато політики з Нідерландів позитивно оцінили це рішення, наскільки воно було відповідальним, а також те, що кілька місяців тривала ця дійсно складна операція", - розповів він.

Як повідомлялося, 14 квітня Клімкін заявив, що були знайдені кілька картин, викрадених з голландського музею. Перша - "П'єса на кухні" художника Флориса ван Шутена. Дата написання - 17 століття, друга - "Світська жінка", художник - Якоб Вабен, дата написання - 1622 рік, третя - "Повернення Іефая" Якоба Вабена, 1625 рік. Назва четвертої картини поки невідома.

19.04.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *