Проект "Art&Fashion: New dimension" представить взаємодію моди, мистецтва та технологій

Подивитися на взаємовідносити моди, мистецтва і технологій у сучсаному контексті запрошують куратори проекту Art&Fashion: New dimension. Проект підготований спеціально для Ночі Музеїв у Харкові? Побачити експозицію харківських художників, котрі працюють із модою як із частиною сучасного мистецтва, можна лише протягом семи годин: з 15:30 до 23:00 20 травня в ЄрміловЦентрі.

Кураторка проекту Марина Лосєва зібрала програму Art&Fashion з концептуальних показів, перфомансів, експозиій, відеолекцій, кураторських екскурсійта експериментальних відео. Усі учасники проекту так чи інакше працюють із новими технологіями й форматами. За словами кураторки, сьогодні сполучення Art&Fashion формує простір, де можна створювати арт-об’єкти й утілювати концепти, раніш неможливі. “Ми подивимось не просто на одяг як на арт-об’єкт, а на саме тіло як арт-об’єкт, — говорить кураторка. — Побачимо, як розвиток технологій змінює взаємодію моди з іншими візуальними мистецтвами”.

Одна з центральних подій проекту — експозиція арт-студії Bob Basset. Попри те, що базується студія в Харкові, її роботи в рідному місті досі не виставлялися (хоча були експоновані в Парижі, Мілані, Гонконзі, Сеулі, Токіо, Лондоні, Нью-Йорку, Донецьку й Києві).

Концептуальна основа експозиції — людський череп як один із кодів та об’єктів уваги як моди, так і мистецтва в цілому. “Людська голова й череп зокрема — це своєрідне полотно. Ми малюємо на ньому щодня, все життя, — говорить співзасновник арт-студії  Bob Basset Сергій Петров. — Ламаємо голову, відкручуємо, перепрошиваємо — безкінечно її декнструюємо й декодуємо. А потім знов конструюємо. Іноді вона стає квадратною. Або от прямокутною — як у нашому спільному творінні з Гамлетом. Ми ховаємо голову іноді в спеціальний чохол — маску. Маска розписана — це вже подвійний шар кодів і сенсів, особливо коли автори самої маски і розпису — різні”.

 

Про співпрацю з Гамлетом Зіньківським Сергій Петров говорить з неприхованим задоволенням: “Він мені довго морочив голову. Череп прогриз практично. Хочу прямокутний череп! Ну малюй. Малював десь із півроку. Але я йому помстився. Випадково. Зробив за його макетом маску, він став розписувати — вся фарба злізає. Один раз змили, другий, третій. А у мене наче затемнення — забув дати йому спеціальну фарбу для шкіри. Він, бідний, ледь голову не зламав. Вийшло щось страшенно круте у підсумку”.

Більшість робіт Bob Basset знаходяться в приватних колекціях по всьому світу — тому влаштувати виставку художника в Укораїні не так просто. Але країнський ринок колекціонерів розвивається, і останні три роки об’єкти Bob Basset купують не лише в Європі, Америці, Австралії та Японії, але й на батьківщині. Тож цього року художник експонується в Україні уже вчетверте. Першими були прев’ю-експозиція в галереї Parfume Buro і велика персональна виставка Bob Basset Entity в Bereznitsky Gallery (те й інше — Київ). По тому — спільний показ з Balossa під час Lviv Fashion Week во Львове. Найбільша в світі колекція робіт Bob Basset сьогодні— у київського ресторатора Дмитра Борисова, 22 маски.

Повноформатну виставку в Харкові художник Сергій Петров обіцяє в квітні 2018, а на Art&Fashion покаже ряд робіт різних років, котрі знаходяться в його власності.

Зокрема, можна буде побачити роботу з циклу ΣΑΛΩΜΗΣ (“Саломея”; техноромантичне прочитання євангельського сюжету про Іродіаду), черепи, творені Bob Basset спільно з фешн-ілюстраторкою Аліною Замановою і художником Гамлетом, апокаліптичну роботу Піп-боєць (вона ж — orthodox demon hunter), стімпанкового Cyber Dog, маски-мумії й інші.

Директорка центру сучасного мистецтва “ЄрміловЦентр” і співкоординаторка  проекту Art&Fashion: New dimension Наталя Іванова говорить: “Для нас дуже важливо, що Bob Basset, художник зі світовим іменем: уперше в Харкові виставляється саме у нас. Тим паче — у такому проекті, адже Bob Basset ідеальний приклад того, як мистецтво й мода створюють одне одного, в рефлексії, в співпраці. Показові в цьому сенсі маски-сумки — арт-об’єкти й частина фешн-канону. Образи, до котрих звертається студія, це також коди високого мистецтва. Та ж “Саломея” — ми її ачимо в живописі багато сторіч, у Кранаха, у Караваджо, у фон Штука. В театрі (Уайльд, Штраус, Віктюк), в кіно (у Альмодовара, у Пазоліні).І от несподівано вона виринає у техноромантиків, в дуже жорсткому й красивому прочитанні.

Прекрасно, що поруч із такими великими іменами на виставці будуть і початківці, студенти — проект In Form Space під кураторством Марини Кисіль. Для них Bob Basset — це живий доказ того, що харківський художник може створювати не просто надвзичайні мистецькі об’єкти, а й світові тренди. І завдяки цьому — включати Харків у світовий Art&Fashion контекст”.

Учасниками Art&Fashion: New dimension також є: перфомансисти Костянтин Зоркін і Сандро Гарібашвили (художник — і музикант, актор), фотохудожник Анна Мельникова (стипендіатка Гаазької Академії мистецтв), художник напрямку діджитал-кутюр Ольга Чурилова, Олена Герасимова, арт-проект In Fofm Space, Оксана Косенко, Platie, Гараж Хаб, художниця Даша Ракова, студія Інни Педан. Свою першу капсулу, з дев’яти робіт, покаже й сама кураторка Марина Лосева.Колекція має назву “Слободні”, що відсилає нас до спроби перепрочитати певний “дух Слобожанщини”. Відеолекції прочитають Костянтин Зоркін, Сергій Петров, Марина Лосєва, Костянтин Пономарьов.

“Страшно цікаво побачити, що зробив Костя Зоркін, — зізнається Сергій Петров. — Мені здається. Він дуже близький мені за духом — хоч і інакший за манерою — художник. У “Дні Кита”, і в “Атласі відрізків шляху” він також працював і з масками, і з тілом як об’єктом. У нього теж є цей дивний, не затяганий романтизм, котрий одною ногою — в якихось дуже архаїчних речах, а другою — десь далеко в майбутньому. Цей дивний перед(після?)апокаліптичний настрій, антиутопічний, та разом із тим і грандіозний оптимізм, віра в людську голову. А ця “віра в голову” — вона ж узагалі найважливіше, так мені здається”.

Нагадаємо, побачити роботи харківських художників, котрі експериментують з модою і новими технологіями, можна протягом лише одного вечора: з 17:00 до 23:00 в ЄрміловЦентрі. Проект Art & Fashion: New dimension створений спеціально для Ночі Музеїв в Харкові. Ніч Музеїв — міжнародний проект, в якому бере участь понад тисяча інституцій по всьому світу. Тему традиційно визначає Міжнародна рада музеїв (ICOM). Тема цього року — «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» («Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums»).

17.05.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *