Петро Павленський не отримає премію Гавела

Наприкінці минулого тижня комітет міжнародної премії Вацлава Гавела прийняв рішення не присуджувати її цьогорічному фавориту Петру Павленському. Причиною стало те, що російський художник-акціоніст збирався перерахувати грошовий приз мілітаристській організації на сході РФ. Таким чином, $42000 із призового фонду додатково отримає лауреат премії в наступному році.

Петро Павленський обіцяв перерахувати гроші організації «Партизани Примор’я». Її шестеро членів вступали в збройні сутички із поліцією, стверджуючи, що є «борцями із корупцією в правоохоронних органах». Двоє із них наклали на себе руки, ще четверо нині перебувають у в’язниці.

Павленський отримав премію Гавела за акцію «Загроза», під час якої підпалив двері офісу ФСБ у Москві. Восени 2015-го художника взяли під варту і відкрили кримінальну справу із можливістю подальшого позбавлення волі, однак на початку червня суд зобов’язав його виплатити штраф у розмірі 500000 рублів і випустив на свободу. 19 червня Петро Павленський виступив у Центрі візуальної культури.

15.07.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *