"Людина-павук" українського арт- простору

Якщо в американському фільмі «Людина-павук» супергерой, то в сучасному арт-просторі всі знають, що «Людина-павук» — художник Слава Займак!

Художник, павутинну техніку якого не повторив поки що ніхто в світі, дизайнер ексклюзивних речей, Людина, яка випромінює світло і радість крізь свої картини, яка пускає флюїди щастя і від того стає щасливою сама. 

— Слава, ти унікальний художник у своїй творчості. Це вже беззаперечний факт. Твої картини називають антидепресантами і я знаю, що незабаром ти будеш проводити навіть сеанси арт-терапії. Розкажи, що це буде і для кого вони призначені?

Один міжнародний благодійний фонд «Єврейський Хесед «Бней Азріель» запросив мене провести уроки арт-терапії для їхніх співгромадян, зокрема для людей похилого віку. Цей фонд зацікавлений в тому, щоб їхні люди завжди були веселі, життєрадісні, бадьорі; фонд влаштовує для них цікаві заходи, концерти, запрошує на виставки.  Я вже провів для підопічних Хеседу лекцію про моє мистецтво, незвичайну техніку і дизайн. Але лекції  для них виявилось мало і вони захотіли, щоб ми влаштували ще й сеанси арт-терапії, так зване лікування картинами. Ось з січня 2017 року будемо цим займатись.

— Розкрий секрети твоєї неординарної і вже добре впізнаваної техніки. Як виникла ідея не просто писати картини, а плести їх?

Це почалось ще з того часу, коли я працював в Музеї історії Києва. Я оформлював там виставки, був арт-куратором. Мене часто обмежували в бюджеті, але при цьому потрібно було робити виставки цікаво, якісно і креативно. Тоді довелося придумувати певні схеми оформлення, щось до чогось приклеювати, робити якісь оригінальні рамки з незвичних матеріалів. І помітив, що всі ці матеріали гарно взаємодіють один з одним, зокрема адгезивні. Згодом почав на робочому місці виплітати різних жучків. На це в мене йшло багато часу, днями міг сидіти, але вже через деякий час я робив це швидше, оперативніше. Тобто, моя техніка написання картин зародилась з оформлення виставок.
Моя техніка не така проста, навіть небезпечна. Часто обпікаюсь, ріжусь. У мене таких опіків по 5 разів в день, але я спокійно ставлюсь до болі.

15820477_773476272808183_1718381290_n

— А тепер давай детальніше про твої «павутинки», якими ти  створюєш свої казкові картини! 

Я давно помітив, що в моїх павутинках є щось сакральне, моя техніка як безкінечність, я показую своїми павутинками взаємозв’язок всього зі всім. Вважаю, що в житті все повертається: зробив щось хороше — отримав хороше, зробив погане — отримаєш погане. Свої павутинки, як і все загалом, потрібно створювати з любов’ю і радістю. І потім це буде видно на полотні. Взагалі думаю, що найбільші відкриття робилась з Любов’ю. По павутинках пускаю флюїди, посилаю шматочки щастя. І найголовніше те, що ці павутинки працюють. Вони допомагають мені достукатись до людей.

— В тебе ж не було ні вчителів, ні наставників?

Ні, сам до своєї техніки дійшов.

—  Ніколи не задумувався когось вчити, щоб мати послідовників?

У мене колись були підопічні, але вони зі мною не витримують і тікають. Я для них занадто вимогливий та енергійний.

— Коли ти пишеш картини, ти керуєшся тільки своїми відчуттями, покликом серця чи ще й розумом?

Звичайно, треба думати. У мене постійно в голові відбуваються якісь реакції, з’являються нові ідеї, образи. Я можу займатись чим завгодно, але в моїх голові будуть вимальовуватись картини. А серце вже підключається тоді, коли починаєш творити на полотні. Ось тоді потрібне серце.

— Слава, ось уявімо! Ти пишеш картину, у тебе одразу з’являється думка, як її зробити так, щоб продати?

Ось цю «продажну фішку» потрібно відкидати одразу, тому що це зазвичай закінчується провалом —  я б ніколи нічого нового не створив, якби тільки думав, як це продати. Страх заважав би мені креативити. Наприклад, колись я написав дуже класну роботу і вдало її продав. Потім я подумав і написав ще 5 копій цієї картини, щоб знову ж таки продати. Але, як правило, так не вийде. І ти застрянеш на якому одному етапі.

Джерело: ArtsLooker

10.01.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *