Філіп Халсман: як звинувачений у батьковбивстві став родоначальником сюрреалізму в фотографії

Філіп Халсман відноситься до тих фотографам ХХ століття, які творили історію, адже саме його можна вважати родоначальником сюрреалізму в фотографії. А однією з його найзнаменитіших серій стала серія «Стрибок», до якої увійшли 178 знімків знаменитих людей, які здійснюють стрибок. «Коли ви просите когось підстрибнути, то вся його увага спрямовується на акт стрибка і маска спадає, так що з'являється реальна особа людини», - говорив фотограф.

Доля фотографа вельми цікава: Халсман походив із єврейської родини, яка мешкає в Ризі, освіту здобув в Дрездені, а пізніше перебрався в Австрію з сім'єю. Там Халсмана спіткала трагедія - під час походу з ним по австрійському Тіролю батько фотографа зірвався з великої висоти і загинув. Так, як свідків цього не було, то Халсмана звинуватили в батьковбивство і засудили до 10 років ув'язнення. Однак, завдяки клопотам Альберта Енштейна, Томаса Манна та інших видатних умів Халсмана відпустили, змусивши покинути Австрію. Після цього для Халсмана настав розквіт, адже перебравшись до Парижа, він почав знімати для видань «Vogue», «Vu» і «Voila».

халсамн

Однак, після окупації Франції Німеччиною Філіп Халсман був змушений бігти в Марсель, а пізніше за допомогою Альберта Енштейна переїхав в США. Саме там настав найбільш плідна епоха в його творчості: з 1942 року Халсман став працювати для журналу «Life», де протягом багатьох років його роботи друкувалися на обкладинці видання.

халсман 1

 

халсман 2

Там же він познайомився з Сальвадором Далі, з яким дружив більше 30 років, і зробив знаменитий знімок художника «Dali Atomicus».

Серед інших знаменитостей, портрети яких були зроблені Халсманом: Альфред Хічкок, Мартін Льюіс, Джуді Гарленд, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Дороті Дендрідж, Пабло Пікассо, Марк Шагал, Ле Корбюзьє, Андре Мальро, Френк Сінатра, Елізабет Тейлор, Одрі Хепберн, Софії Лорен, Мохаммед Алі.

халсман4

халсман3

13.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *