Елементи сюрреалізму у стімпанк скульптурах Артураса Тамасаускаса

Хоча багато роботи, які в даний час прийнято вважати зразками жанру стімпанк, були опубліковані ще в шістдесяті і сімдесяті роки двадцятого століття, сам термін стімпанк з'явився набагато пізніше: він був придуманий письменником Кевіном Джетер як іронічний варіант слова «кіберпанк» і введений в ужиток в квітні 1987 року.

Стімпанк або паропанк (від англ. Steampunk: steam - «пар» і punk - «панк») - напрям наукової фантастики, що включає технологію і декоративно-прикладне мистецтво, натхненна парової енергією XIX століття. Виник спочатку в 1980-х роках як літературна течія в противагу кіберпанк поступово виріс в стиль мистецтва, культурний рух і субкультуру. Вважається найвідомішою похідною кіберпанку.

стим2стим5

Як правило, стімпанк має на увазі альтернативний варіант розвитку людства, досконало освоїв механіку і технології парових машин, з вираженою загальною стилізацією під епоху вікторіанської Англії (друга половина XIX століття) і епоху раннього капіталізму з характерним міським пейзажем і контрастним соціальним розшаруванням. В цьому проявляється зв'язок стимпанка і ретрофутуризму. Можливо також і наявність в творах стимпанка елементів фентезі, альтернативної історії, жахів, фантастики, детектива.

стим3

стим1

Якщо і існують в світі люди, які навіть зі звичайного мотлоху можуть створити шедевр, то Артурас Тамасаускас (Arturas Tamasauskas) - один з них. Відчуваючи особливу пристрасть до металевих деталей і механізмів, він створює химерні стімпанк скульптури з елементами сюрреалізму. Такий собі Сальвадор Далі, «оживляють» батискафи, комах, тварин і птахів.

10.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *