Знамениту колекцію мистецтва Карла II "зберуть" на одній виставці вперше за 4 століття

Поки на виставці в Галереї королеви в Букінгемському палаці в Лондоні вшановують Карла II і його пристрасть до образотворчих мистецтв, в Королівській академії мистецтв у британській столиці готують експозицію-блокбастер, присвячену його батькові. Виставка «Карл I. Король і колекціонер» вперше з XVII століття об'єднає королівські художні скарби, розпродані після страти монарха.

Для істориків часів правління Карла I (1600-1649) пам'ятні інтригами, розпусками Парламенту, спробами запровадження католицизму і, звичайно, шокуючим фіналом царювання - публічним обезголовлюванням. Для мистецтвознавців - фантастичними колекціями мистецтва, які войовничий король зміг зібрати за двадцять чотири роки перебування на англійському престолі, і залученням для роботи в Лондоні двох знаменитих фламандців - Пітера Пауля Рубенса і Антоніса Ван Дейка. Великі збори, розпродане після трагічної смерті Карла I, було відновлено його сином Карлом II лише частково, а багато шедеврів живопису, скульптури, графіки, гобелени і предмети декоративно-прикладного мистецтва склали основу колекцій таких музеїв, як, наприклад, паризький Лувр і мадридський Прадо .

карл1карл2

Виставка в Королівській академії об'єднає понад сотню творів, які з'їдуться до Лондона з музеїв Парижа, Вашингтона, Мадрида, Відня і Нью-Йорка; частина буде надана королівськими зборами з Букінгемського палацу. У списку художників значаться серед інших такі імена, як Мантенья, Корреджо, Ганс Гольбейн Молодший, Дюрер, Рубенс і, звичайно, Ван Дейк, колишній придворним художником Карла I і залишив для нащадків не одне його зображення.

Захід проходить з 27.01.2018 по 15.04.2018 в Галереї королеви в Букінгемському палаці в Лондоні.

карл3

11.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *