Живопис Миколи Глущенка "викличе фурор" у Києві

21 лютого 2018 року галерея НЮ АРТ відкриває виставку класика українського мистецтва ХХ століття – Миколи Петровича Глущенка. В експозиції будуть представлені твори із приватних колекцій, що охоплюють період від початку 1930-х до 1970-х років.

Художник народився 17 вересня 1901 року. Свою першу освіту майбутній митець здобув у Комерційному училищі в Юзівці (зараз Донецьк).

У 18 років М. Глущенко опинився в Німеччині. Спочатку він займався живописом у приватній майстерні, а потім здобув професійну художню освіту в Берлінській вищій школі образотворчого мистецтва.

глущ

Перебування в Берліні серед новаторів свого часу (об’єднання «Міст» та «Синій вершник») сприяли сміливості власних творчих шукань. Наступний етап життя – більш ніж 10 років в Парижі. Модерністське мистецтво Європи сформувало неповторну манеру Миколи Глущенка – із розкутим колоритом та динамічним мазком.

Позитивно прийнятий публікою, Глущенко ще за часи студентства став видною особою у світі мистецтва. За життя він мав 59 персональних виставок та близько 110 групових в багатьох країнах світу (від США до Японії).

В 1944 році майстер переїхав до Києва, разом з сином і дружиною жив на вулиці Володимирській 14. Його майстерня розмістилася на горищі найвищого на Хрещатику будинку із зіркою, що дивиться фасадом на вулицю Богдана Хмельницького.

По поверненні на Батьківщину художник продовжував свій динамічний розвиток. Він часто їздив у творчі відрядження за кордон та по Радянському Союзу.

глущ1

Від 1946 року Микола Глущенко став заслуженим діячем мистецтв УРСР, від 1972 року – лауреатом Шевченківської премії, від 1976 – народним художником СРСР.

Майстер помер 31 жовтня 1977 року у Києві.

Високий художній рівень творів, представлених в експозиції, зроблять цю виставку важливою подією в культурному житті Києва.

Галерея НЮ АРТ
Київ, вул. М.Грушевського 28/⁠2

09.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *