Виставка Тіберія Сільваші стартує в Ужгороді

Виставку відомого українського художника Тіберія Сільваші покаже ужгородський арт-центр ILKO Gallery. Вже 17 листопада шанувальники абстрактного мистецтва зможуть насолодитися роботами талановитого майстра.

За словами організаторів, це вперше, коли на Закарпатті, де він народився представлять роботи у форматі цілісного проекту. Також напередодні події видавництво Артбук підготувало книжку «Тіберій Сільваші. Реальність», презентація якої відбудеться 18 листопада.

Виставка в Ужгороді стане першим проектом співпраці арт-центру Я Галерея та ILKO Gallery. Говорячи про ідею та структуру експозиції, куратор Павло Гудімов акцентує на основних її особливостях:

«Коли я розмірковував над тим, як показати Тіберія Сільваші у рідному для нього Закарпатті, я розумів, що формат традиційної виставки картин не підходить. Так багато потрібно сказати про художника, який став одним із законодавців нефігуративної традиції українського сучасного мистецтва. Працюючи два роки над книгою «Реальність», я постарався змістити акценти на філософію його просторових проектів і розгорнену біографію художника. Тому відповіддю і підказкою для формату виставки є книга, яку ми переносимо у простір ILKO Gallery.

Коли ми показуємо історію життя художника, ми демонструємо декілька творів з його ранніх періодів творчості. Просторові проекти ми представляємо у форматі фотодокументації, описових текстів-анотацій та декількох творів-артефактів. А особливо великий об’єм виставки ми наповнюємо свіжими роботами Сільваші з циклу «Монохроми», де художник «вирощує живопис». Така трилогія покликана розкрити як особистість, так і творчість для ширшої аудиторії та повернути Сільваші на рідне Закарпаття», говорить Павло Гудімов.

14.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *