Віртуальна реальність Поштової площі

Прес-анонс
презентації проекту
Віртуальна реальність Поштової площі. Як доторкнутися Середньовіччя?
П'ятниця, 15 липня 2016 року, о 12:00,
м. Київ, Поштова площа
(Збір біля входу до церкви Різдва Христового)


Міністерство культури України (Управління музейної справи та культурних цінностей) спільно з Центром археології Києва при Інституті археології НАН України та ГО «Pixelated Realities» презентують проект «Віртуальна реальність Поштової площі».

Протягом 2015-2016 року під час археологічних робіт в рамках реконструкції Поштової Площі в Києві були відкриті унікальні знахідки княжої доби та залишки прибережного міського кварталу середньовічного Києва. Під керівництвом Михайла Сагайдака на розкопах вдалося виокремити і дослідити численні сліди перебудов та реконструкцій міських комунікацій, були знайдені фрагменти міської дороги, вкритої суцільним настилом із колод, залишки будинків та укріплень 11-18 століть. Раніше вважалося, що Київ цих часів завершувався ближче до вулиці Сагайдачного, але тепер можна стверджувати, що на території Поштової площі розміщувався порт, кипіло життя та жвава торгівля.

Сьогодні методами фотограмметрії здійснено фіксацію археологічних розкопів з середньовічними дерев’яними конструкціями та створено їх 3D-модель станом на червень 2016. На її основі створено прототип віртуального туру для мобільного телефону, що буде представлений на прес-конференції. Також буде продемонстрована роздрукована на 3D-принтері зменшена модель розкопів.

Саме сучасне переосмислення знайдених артефактів дозволить по-новому поглянути і на таке актуальне нині планування комплексу робіт з консервації та музеєфікації артефактів.

Спікери:
Євген Нищук - Міністр культури України
Діана Попова - Директор департаменту культури КМДА
Василь Рожко - Начальник управління музейної справи та культурних цінностей Мінкультури
Михайло Сагайдак - директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України
Федір Бойцов - голова ГО "Pixelated Realities"
--------

Представникам ЗМІ будемо вдячні, якщо повідомите про свою присутність:
за адресою presa@mincult.gov.ua, телефоном: 234-15-36.

Прес-служба Міністерства культури України

14.07.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *