«В теплих променях літа»

Львівський художник Віктор Стогнут запросив до галереї Мадам Пальмгрен. Митець запропонував трохи сонця та моря на виставці «В теплих променях літа».

«Подивіться за вікно. Зараз така погода нездала, що будь-яка людина, яка мала причетність до моря, сидить вдома і каже: "Як там було добре!" А дійсно було добре! Тому хочеться ще раз туди потрапити», ― окреслив свою живописну виставку Віктор Стогнут.

Митець двічі на рік, а то іноді й чотири, якщо пощастить, приїжджає до моря. Не так відпочивати, як малювати його.

«Маю на полотні Котор, яхти, маю Стрілецьку бухту в Севастополі. Вона колись була надзвичайно красива. На ній були перепади, мостики. Поміж тими мостиками, що вкопані на колодах, ходили люди», ― уточнив митець.

На полотнах художника ― Чорногорія, Хорватія, Крим. Роботи останніх одинадцяти років. Ще до анексії нашого півострова Віктора Стогнута часто запрошували малювати хвилі Адріатики художні школи Петербурга, Москви та Рязані. Він, каже, обійшов з етюдником кілометри й наших берегів:

«Весь Крим пішки від Феодосії до Севастополя я пройшов. З мольбертом, з етюдником. Приблизно до 25-30 кілограмів могло бути ваги за моїми плечима в наплічнику».

Митець показує глядачу свої роботи понад чверть століття. Його доробки ― в приватних збірках Нью-Йорка, Торонто, Кракова, німецького Аузбурга та шведського Лінкопінга. Цьогоріч він на море не їхав, бо діти малі. Та наступного, вірить, збереться. Адже особливо милує його око закордоння на початку весни.

«Там вже все цвіте ― в нас ще сніг, болото. І коли ти приїжджаєш туди, а там вже цвітуть дерева, сонце світить.. душа просто починає співати!», ― додав Віктор Стогнут.

Виставка художника триватиме до 3 жовтня.

06.09.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *