В одному з іспанських музеїв покажуть роботи художниці українського походження Соні Делоне

В одному з іспанських музеїв, під назвою Музей Тіссена-Борнемісса, стартувала виставка художниці українського походження Соні Делоне. Саме 100 років тому у Мадриді відкрився перший бутік Делоне. В 1917 році художниця залишила осторонь живопис та зайнялася дизайнерською роботою. Нинішня виставка акцентується на всеосяжності мисткині.

Соня Делоне народилася у сім'ї євреїв на Полтавщині. Так трапилося, що художниця народилася в Україні, виросла в Росії, а стала популярною в Європі. Саме її вважають засновницею нового напрямку в авангардному живописі - орфизму і найвидатнішим майстром арт-деко.

4тий

Також Соню разом з її чоловіком-французом вважають основоположниками ще одного напрямку - "сімультантізму". Мисткиня почала займатися продажем свого мистецтва і ця ідея принесли їй свої плоди.

перший

Пальто для Глорії Свенсон, 1925 | Сукня у стилі «сімультантізм», 1913

Сам Жорж Помпіду був у захваті від картини Соні Делоне, навіть подарував її президенту США Річарду Ніксону. Знаковим є те, що вона стала першою жінкою, роботи якої  були виставлені на виставці у Луврі за життя.

други

Художниця зазначає, що захоплення яскравими кольорами розпочалося ще з дитинства.

 «Це фарби мого дитинства, фарби України. Спогади про сільське весілля із сукнями в червоних і зелених тонах та кольоровими стрічками», – згадувала вона.

Виставка відкрита до 15 жовтня 2017 року.

 

 

10.07.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *