У Києві відкривається рідкісна виставка видатного українського художника Івана Труша

Відома київська Галерея Ню Арт (вул. Михайла Грушевського 28/2), 7 листопада презентує виставку славетного львівського художника яскравого представника галицької школи живопису минулого століття Івана Труша, повідомляє ArtsLooker

Іван Труш (1869-1941). "Дніпро", початок 1920-х рр.

Іван Труш (1869-1941). «Дніпро», початок 1920-х рр.

Це буде перша ретроспективна експозиція Труша у Києві і справді рідкісна подія у культурному житті України. Галерея Ню Арт покаже десятки робіт з різних приватних колекцій та різних міст. Глядачі зможуть помилуватися прекрасними пейзажами, тонкими портретами, єгипетськими мотивами та кримськими видами, які художник створив протягом життя, подорожуючи світом.

«В січні місяці виповнюється 150 років від дня народження Івана Труша — одного з найвідоміших і шанованих художників львівської школи. Учень Краківської, Віденської, Мюнхенській академій, блискучий колорист і великий трудівник, Іван Труш залишив після себе величезну спадщину, що налічує понад 6 000 робіт.

Іван Труш (1869-1941). "Квітучий кущ", 1910-і рр.

Іван Труш (1869-1941). «Квітучий кущ», 1910-і рр.

Він багато зробив для популяризації українського мистецтва, його роботи експонувалися в Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Австрії, Італії, Англії, Франції. Одного разу виробивши свою неповторну манеру, Труш залишався вірним її, на відміну від Новаківського або Ерделі, які весь час експериментували, пробували себе в нових течіях, міняли стиль. Необхідність і вміння матеріалізувати своє мистецтво характерно дуже небагатьом художникам. Іван Іванович відноситься до цього числа. Здійснивши за життя неодноразові поїздки в Крим, Палестину, Єгипет, Італію, Іван Труш привіз екзотику східних країн в культуру Галичини», — розповідає директор Галереї Ню Арт, колекціонер Микола Білоусов.

26.10.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *