У Франції відбудеться український арт-проект до Євро-2016

У Парижі поблизу Музею д’Орсе розгорнеться український павільйон у рамках арт-проекту«Береги Європи». У ньому задіяні країни-учасниці футбольного чемпіонату Євро-2016.

За задумом проекту кожна країна повинна намалювати фреску, що розкаже одну історію. Від України її створить художник Сергій Радкевич. Павільйон відкриється виставкою «Kievianer» дуету «Брати», а також графікою Нікіти Кравцова. У програмі також  – виставка«Граблі» Олександра Каднікова у партнерстві з арт-центром Павла Гудімова Я Галерея, де автор розмірковує над вітчизняним колективним минулим. Усе це доповнять роботи художниці Kinder AlbumДавіда Шарашидзе та карикатуристки Юлії Носар.

Аудіовізуальна частина буде представлена українським відеоартом, альманахом «Місцеві»від фестивалю кіно і урбаністики «86», а також вітчизняною анімацією. «Місцеві» - короткометражні фільми про міста, місця, вулиці і споруди сучасної України, створені молодими режисерами в рамках лабораторії MyStreetFilmsUkraine під час фестивалю «86».

У рамках літературної частини арт-проекту свої твори та їхні переклади французькою прочитає Катерина Бабкіна. Музичну програму українського павільйону забезпечить київський гурт «Реве та стогне».

«Унікальність проекту – в його мультикультурності, адже на чемпіонат очікують глядачів з усіх континентів. Тож маємо неймовірну можливість показати Україну сучасну через твори її митців, а також зробити все, щоб після насиченого Євро вболівальники одразу ж поїхали відкривати для себе Україну туристичну», – зазначають куратори українського павільйону, письменниця та радник з питань культури Посольства України у Франції Ірена Карпа та культурна менеджерка Анна Корягіна.

Павільйон діятиме на березі Сени з 8 червня до 10 липня.

31.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *