Що об'єднує Стінга та Томаса Коула: відомий музикант виступить на виставці живописця XIX століття

Живописець XIX століття Томас Коул, засновник «Школи річки Гудзон», і всесвітньо відомий музикант Стінг - пара, м'яко кажучи, малоймовірна. Однак Метрополітен-музей у Нью-Йорку стверджує, що цей дует «народився на небесах». Колишній фронтмен групи Police дасть серію з трьох концертів, присвячених виставці «Подорож Томаса Коула. Атлантичні перехрестя». У обох майстрів, як виявилося, є чимало спільного.

Виступ Стінга в Метрополітен-музеї буде поєднувати виконання пісень і розповідання історій.

Видатного пейзажиста Томаса Коула (1801 - 1848), як і Стінга, цілком можна назвати Englishman in New-York - «англійцем в Нью-Йорку». Він народився в Північній Англії на початку промислової революції, а в юності емігрував до Сполучених Штатів. При цьому, будучи молодим живописцем, Коул багато подорожував по своїй рідній країні.

виставка1

Томас Коул "Ріка в горах Касткіл"

Повернувшись в Америку, він створив кілька своїх найамбітніших творів і надихнув нове покоління американських художників.

На даний момент Стінг продав понад 100 мільйонів платівок, отримав 16 премій Греммі і був удостоєний зірки на Голлівудській алеї слави. Томас Коул заснував «Школу річки Гудзон» (американське художній рух, чиєю метою було увічнити природну красу штату Нью-Йорк), його роботи входять в колекції найбільших світових музеїв, а аукціонний рекорд становить майже 1,5 млн доларів.

Подібно до того, як музою Коула були пишні ландшафти в горах Катскіллс і долині річки Гудзона, Стінг часто шукав натхнення в своїх дитячих спогадах про Північну Англію.

виставка2

Томас Коул " Хмари"

«Обидва бачили, як їх пейзажі руйнуються під людським вторгненням: в одному випадку - через крах судноплавної галузі Англії, в іншому - в результаті промислової революції в американській глибинці», - пише Метрополітен-музей.

Виставка «Подорож Томаса Коула. Атлантичні перехрестя » вперше розглядає кар'єру майстра через призму його європейського коріння, які допомогли йому стати однією з головних фігур ландшафтної живопису XIX століття в світовому контексті.

Експозиція приурочена до 200-річчя еміграції Томаса Коула в США, яку він зробив в 1818 році. При цьому куратори детально вивчають повернення художника в Англію в 1829 - 1831 роках, а також його візити до Італії в 1831 - 1832-х. Ключові роботи, створені в Америці відразу після турне, - зокрема, «Заплава» і серія «Шлях імперії» - стали кульмінацією творчості Коула і його відповіддю на складні переживання процесів в британському мистецтві і суспільстві, а також в італійській історії. А неминаюча пристрасть живописця до первозданної американської природи спонукала його зробити серію візуальних попереджень співвітчизникам про суворі екологічні наслідки безконтрольних розробок.

виставка3

Томас Коул " Вид у горах Касткіл. Початок осені"

Куратори Метрополітен-музею прагнуть організувати діалог між американськими і європейськими художниками середини XIX століття. А тому роботам Томаса Коула будуть протиставлені твори, які він вивчав під час подорожі, - картини Вільяма Тернера, Джона Констебла і інших живописців. Експозиція завершиться полотнами наступного покоління американських пейзажистів, наставником яких був Коул, зокрема, Ашера Брауна Дюрана і Фредеріка Едвіна Черча.
Виставка «Подорож Томаса Коула. Атлантичні перехрестя» в нью-йоркському Метрополітен-музеї відкриється 30 січня і буде працювати до 13 травня. А виступи Стінга пройдуть 24, 25 і 26 квітня. У перший день буде дано закритий концерт для членів «Клубу друзів» музею, в інші дні вхідний квиток коштуватиме від 125-ти до 175 доларів.

виставка4

 

Томас Коул "Лідс"

 

09.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *