Яскраві картини Миколи Глущенко прикрасять галерею «НЮ АРТ»

У київській галереї «НЮ АРТ» відкрилася виставка одного з найдорожчих художників України - Миколи Глущенко. Відомо, що за життя художника його виставки збирали аншлаги практично у всіх країнах світу, а саме у Франції, Італії, Німеччини, Швеції, Бельгії, США та Японії. Багато років художник мешкав у Берліні та Парижі. І навряд чи хтось із богеми, в колі якої він спілкувався, здогадувався, що Микола Глущенко - радянський розвідник. "Він першим попередив радянський уряд про те, що Німеччина готує вторгнення в СРСР. За своє життя художник написав близько 17 тисяч робіт. За день міг створити до десяти етюдів! Був дуже працездатним", - розповів відомий київський колекціонер і мистецтвознавець Семен Резніков.Картини Миколи Глущенко не раз з'являлися на відомих лондонських аукціонах «Сотбіс» і «Крістіс». За словами мистецтвознавця Євгенії Білоусової, в експозиції галереї «НЮ АРТ» представлені 66 робіт з приватних колекцій. Картини охоплюють період 1920-1970 років. Помилуватися роботами Миколи Глущенко цінителі прекрасного зможуть до 31 березня.

Микола Петрович Глущенко - український радянський художник. Глущенко працював в різних живописних жанрах, але улюбленою його темою був пейзаж. Така, наприклад, рання серія «Берлінські етюди» (1939), цикли документальних пейзажів післявоєнного Києва (1944), картини: «Март на Дніпрі» (1947), «Київська осінь» (1950), «Відлига» (1956), «зимове сонце» (1956)Весна в Карпатах»(1957), «Весна під Києвом»(1961), «Травневий цвіт»(1971), «Май», «Сонце на морі»(1974), цикли пейзажів з подорожей по Італії, Франції, Бельгії, Швейцарії та багато інших.


У 1970-ті роки художник захоплювався технікою монотипії та створив в ній цілий ряд квіткових натюрмортів. Картини майстра знаходяться в багатьох українських і закордонний музеях і приватних колекціях.

25.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *