Напередодні новорічних свят у Києві пройде виставка українського класичного мистецтва ХХ століття

З 12 по 28 грудня у експозиційній залі аукціонного дому «Золотое Сечение» пройде виставка-продаж «Українське класичне мистецтво ХХ століття». В експозиції представлено понад 45 рідкісних колекційних творів живопису та графіки, які можна придбати прямо на виставці.

78

Серед них  – роботи найвідоміших українських художників-класиків ХХ століття: Івана Труша, Василя Хмелюка, Давида Бурлюка, Жака Шапіро, Микола Глущенко, Сергія Шишко, Йосифа Бокшая, Костянтина Ломикіна, Володимира Сингаївського, Павла Горобця, Федіра Захарова, Петра Столяренка, Валентини Цвіткової, Віктора Зарецького, Марії Примаченко, Юрія Хіміча та багатьох інших іменитих художників.

Центральними роботами експозиції є два твори Давида Бурлюка «Сцена на селі» та «Сюрреалістична композиція з рибоголовою жінкою», створені у 1950-х рр. А також рання робота відомого українця-емігранта Василя Хмелюка «Фазан» (1930-ті), масштабний шедевр «Веснянки» (1969) Володимира Сингаївського, дві роботи «У Новій Каховці» (1952) та «Соняшники і мальви» (1969) видатного реаліста України середини ХХ століття Сергія Шишка. Крім того, варто відзначити роботу корифея Миколи Глущенка та його імпресіоністичний натюрморт «Польові квіти» (1969).

98

Закарпатський блок експозиції представлений роботами одного з основоположників Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая  –  “Річка Ужок» (1935) та «Озеро Синевир» (1954), а також пейзажами Гаврила Глюка, Федіра Манайла, Юрія Герца, Владислава Габди та натюрмортами Адальберта Борецького.

Одесу на виставці представляють Костянтин Ломикін та Леонід Мучник з роботами «Натюрморт з фіалками та гіпсовою фігурою» (1980-ті роки) та «Дві на березі» (1959). Серед графічних творів  –  по дві великі роботи Юрія Хіміча та Марії Примаченко.

896

«Спеціалісти аукціонного дому створили багатогранну підбірку унікальних робіт для любителів та колекціонерів класичного мистецтва. Експозиція представлених творів  –  це зріз кількох основних художніх центрів України — Києва, Одеси, Ужгорода, Криму. Крім того, на виставці представлені шедеври художників-емігрантів. Варто зазначити, що попит на рідкісні роботи українських художників-класиків сьогодні досить високий, тому ми очікуємо на гарні продажі. Втім, тут важлива не лише комерційна, а освітня складова процесу – наша галерея вже кілька років формує почуття стилю та любов до мистецтва у багатьох відвідувачів, адже ми дуже прискіпливі у виборі робіт високої художньої цінності. Запрошуємо всіх охочих безкоштовно помилуватися шедеврами найвідоміших представників класичного мистецтва України ХХ століття напередодні новорічних свят»,  –  підкреслює куратор виставки та співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Графік роботи виставки: Понеділок  –  субота: з 11 до 19:00; Неділя, 25 грудня  –  вихідні. Телефон для довідок: (044) 235 81 25. Організатор – аукціонний дім «Золотое Сечение». Вхід для всіх –  вільний.

 

 

13.12.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *