"Наївне малярство" від Людмили Тафійчук

У Київському Будинку вчених НАН України відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Людмили Тафійчук, на якій представлено картини, які вона називає наївним малярством.

Пані Людмила народилася у селі Лазівщина Рахівського району Закарпатської області. Закінчила Республіканську художню школу (м. Київ) та Українську академію друкарства (м. Львів). Вже більше тридцяти років бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних виставках. Її твори знаходяться у Міністерстві культури України, дирекції виставок Національної спілки художників України, приватних колекціях в Україні та закордоном.

«Зима дуже гарний відрізок у моїй творчості. Є нагода досхочу наспілкуватися зі своїми героями, які виписуються на полотні. Коли занурююсь у ці розмови, є один дуже великий недолік – зима занадто швидко спливає, прилітає весна і я розплющую очі, як ведмідь після зимової сплячки. До мого живопису вплітається розкішний сад, квітник, та всяке різне Боже створіння, що росте на землі. Та поки зима, понастворюю різні Ангельсько-Різдвяні сюжети. Вони для мене дуже рідні, теплі, родом із дитинства. Все це пригадую, перекладаю на мистецьку мову і продовжую разом подорожувати дорогами, стежками, подіями своєї молодості. Ця подорож вималювалася у Різдвяну виставку, про яку я давно мріяла. І тепер радію Новорічно-Різдвяній зустрічі з Вами», - зізналася художниця Людмила Тафійчук.

На відкриття виставки завітало чимало шанувальників творчості мисткині.

«Сьогодні ми відкриваємо другу персональну художню виставку Людмили Тафійчук у Київському будинку вчених. Це дуже світла і талановита жінка. Її картини сьогодні зберігаються у колекціях в 55 країнах. Всі полотна художниці несуть радість людям, заряджені позитивною енергетикою. Кожну роботу можна розглядати півгодини і більше», - розповіла директор Київського Будинку вчених Алла Калініна.

«Картини художниці це немов острівці її душі. Для всіх нас пані Людмила духовний лікар», - зазначив художник, чоловік Л. Тафійчук – В. Корнєв.

«Ми живемо у час постійних стресів і випробувань. Нам так не вистачає щирого, позитивного, креативного мистецтва, що бере свої витоки з народних джерел. Людмила Тафійчук займалася вишиванням, розписом, художньою графікою, ілюструвала книги. А її нові роботи дуже тонко передають різдвяний настрій», - зазначив художник Сергій Вутянов.

Вже самі назви робіт художниці говорять за себе: «Ой радуйся земле», «Святий Миколай», «Зійшли ангели з неба на землю», «Літала мрія і творила», «Щедрик», «Коляда лунає», «Різдвяний янгол», «Різдвяний дідух». Казкові мотиви присутні у картинах «Ходила, сіяла пісні», «Літала мрія і творила». Легкий гумор притаманний полотном «Мій любий котик», «У мене дієта». В експозиції представлено і кілька робіт із серії «Ангельські мотиви»: «Слухай, як зірки співають», «Тут пахне молитвою», «Несемо щастя у душі». Також на виставці експонуються картини Володимира Корнєва «Святий вечір, свята година», «Божа мати сина мала», «Коляда іде, янгола веде».

22.12.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *