Історія дружюи Яворницького з Рєпіним в одній виставці

З 15 березня до 30 червня 2017 року в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького, відділі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького, триватиме виставка, що розкриває історію багаторічної дружби між Д. Яворницьким та І. Рєпіним, що виникла під час створення художником однієї з найвідоміших його картин «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», консультантом у цій роботі був козацький історик Дмитро Яворницький.

А також на виставці розкрита тема про місце України у творчості І. Рєпіна, показано багатоманітність козацької колекції старожитностей Д.І. Яворницького, яка була широко використана художником у створенні етюдів та картин з козацької тематики.

Відвідувачам представлені унікальні експонати, якими Д.І. Яворницький поповнив фондову збірку історико-краєзнавчого музею міста. Це малюнки та ескізи І.Ю. Рєпіна, унікальні видання кін. XIX-поч. XX, документи, світлини з дарчими підписами видатних особистостей, автентичний козацький одяг та унікальна холодна й вогнепальна зброя з широким спектром калібрів, механізмів, оздоблення; ужиткові речі запорозьких воїнів та інші раритети з колекції Д. Яворницького.

Відвідувачі також побачать унікальну таріль полтавського майстра В.В. Поросного з сюжетом «Запорожці…», яка належала І.Ю. Рєпіну і викликала його захоплення талантом українського майстра, що зумів у невеликому масштабі відтворити картину, якій художник присвятив більше десяти років: «…как он угадал, как пояснил мои намерения! Я так дорожу этим воспроизведением моей картины живым украинцем, который имеет несомненный талант, чтобы воспроизвести целую картину, писавшуюся годы».

На відвідувачів також чекають цікаві квести: інтерактивна картина «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», за якою можна визначити, з кого І.Ю. Рєпін писав своїх запорожців; завдання на знання козацьких старожитностей, звичаїв та легенд та ін.

19.03.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *