ІІ-й Київський міжнародний скульптурний симпозіум стартував на ВДНГ

Четверо відомих скульпторів з різних країн стали учасниками Київського міжнародного симпозіуму 2019: Франческа Бернардіні (Італія), Іман Баракат (Єгипет), Олег Путрашик (Україна), Анатолій Криванич (Україна). Рівно місяць вони працюватимуть на території ВДНГ, створюючи тривимірне мистецтво на очах у глядачів. Такий формат було обрано задля поглиблення співпраці та обміну досвідом між українськими та іноземними авторами, а також з метою популяризації тривимірного мистецтва.

Усі учасники – фіналісти міжнародного конкурсу, в рамках якого було отримано 350 заявок із 45 країн світу. Несподіванкою став той факт, що журі – українські та іноземні експерти – оцінюючи проекти порізно, проголосували за двох митців Олега Путрашика та Анатолія Криванича, які працюють пліч о пліч в одній творчій майстерні «ТриІвана» в Ужгороді.

Концепція Київського міжнародного скульптурного симпозіуму 2019: Не ідеальне минуле і непрозоре майбутнє – контекст, в якому існує сучасне мистецтво України. Чи ця ситуація унікальна? – Ні, суспільство розвивається карколомними темпами і перспектива в 10 років – це вже сфера діяльності футуристів. Нестабільність, та як виявилося, крихкість усталеної соціальної системи вимагає визначеності позицій та залученості до світотворення кожного індивіда, і митці не залишилися поза правилами. Мистецтво більше не існує  виключно для естетичного задоволення,  самопізнання або пропаганди диктаторських ідей. Мистецтво запрошує до діалогу, в якому транслює висловлювання автора. Адже індиферентність означатиме, що хтось інший зпроектує нову реальність на свій розсуд. Нова соціальна роль реформує візуальну форму, пластику, спосіб взаємодії с глядачем, адже мистецтво архетипічне і всеохоплююче за своєю суттю.

Національный комплекс «Експоцентр України»
Sculpture  project M17
Adamovskiy Foundation

Довідкова інформація:
ВДНГ (проспект Академіка Глушка 1П13)
Подивитися як створюють скульптури можна з 19.08 – 12.09.2019

Пн-Сб, 8:00 — 18:00, 13:00-14:30 обідня перерва, Нд. – вихідний

Зателефонуйте заздалегідь, перед тим як їхати: +380631524064, адже погодні умови можуть вносити корективи у розлад.

Вхід вільний
kyivsculpture.com

30.08.2019


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *