«Георгія Якутович і Карпати»

Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) проведе виставку видатного українського графіка Георгія Якутовича, що стартує 3 серпня о 19:00. Митець відомий роботами на гуцульську тематику.

Георгій Якутович був художником-постановником стрічки «Тіні забутих предків». Робота над фільмом Параджанова пізніше надихає його на оформлення оригінальної книги Михайла Коцюбинського. Зрештою, перебування у гуцульському селі спонукає Якутовича до створення окремої графічної серії «Люди села Дземброня». Усі ці твори будуть представлені на виставці.

«Звісно, такі два зрізи (“Тіні забутих предків” і “Люди села Дземброня”) лише привідчиняють двері до величезного обсягу напрямків, які розвивалися Георгієм Якутовичем роками. Однак окремі тенденції творчості відокремлюються вже зараз – а у центрі розташовуються бурхливість і неоднорідність синтезу культури та природи Гуцульщини. Гравюри візуально розкладаються на окремі різьблення, але все одно утворюють цілісну картинку – так само, як і розрізнені людські й природні образи врешті-решт постають у формі єдиної культури», – розповідає про проект мистецтвознавця Поліна Ліміна.

Виставку «Георгія Якутович і Карпати» можна відвідати до 12 вересня.

28.07.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *