Експозицію «Карл II. Мистецтво і влада» представили у Букінгемському палаці

Королівське зібрання Великобританії надає унікальну можливість ближче познайомитися з історією короля Карла II і тим, як мистецтво вплинуло на його правління. За допомогою творів, предметів і образів виставка «Карл II. Мистецтво і влада » розповідає про повернення монарха із заслання, його прагнення відновити свою легітимність і тієї значної ролі, яку мистецтво зіграло в зміцненні Реставрації.
До експозиції увійшли роботи Тиціана, Паоло Веронезе, Лоренцо Лотто, Пітера Брейгеля Старшого, Орацио Джентилески, Жоржа де Латура і малюнки Леонардо да Вінчі.
При дворі Карла II, якого прозвали «Веселим королем» (the Merry King), мистецтво у всіх його формах зіграло вирішальну роль в зміцненні іміджу монарха. Пишність палаців і пишність церемоній демонстрували легітимність і могутність королівської влади - не дивлячись на те, що ні у Карла, ні у його брата-наступника Якова II не було абсолютної сили їх європейських колег.

карл

Образ Карла II відомий по безлічі портретів: довга завита перуку з темного волосся, чорні вуса, важкий ніс, чутливо вигнуті губи і похмурий погляд карих очей. Дещо по-іншому він виглядає на начерку мініатюриста Семюела Купера, зробленому крейдою. Монарх, який слухає свого друга і філософа Томаса Гоббса, постає без перуки. Його волосся передчасно посивіли - королю всього 30 років, але він виглядає старше. Карл щойно був коронований, і малюнок в профіль, ймовірно, призначався для нових королівських монет, які карбувалися в ознаменування кінця режиму Кромвеля.

карл1

В експозиції є багато зображень Карла II. Але найяскравіше - коронаційний портрет пензля Джона Майкла Райта. Ця картина настільки величезна (майже 3 метри у висоту), що глядач, наближаючись до неї, немов цілує королівські ноги в золотих туфлях. А зверху, через метри срібного атласу і червоного оксамиту, на нього дивиться королівське особа під незвичайною жорсткої короною. Побудований на геометричному взаємодії трикутників і прямокутників, цей портрет настільки симетричний, що король здається представником іншого світу.
Виставка «Карл II. Мистецтво і влада » в Галереї королеви в Букінгемському палаці триватиме до 13 травня 2018 року.

04.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *