Експозиція "Відважні. Наші герої" стартує в Одесі

Наближаться 100-літній ювілей Української революції. До ції важливою дати Одеський історико-кразнавчий музей організовує виставку "Відважні: Наші герої". Три роки тому словосполучення "місто-герой Одеса" набуло нового значення. Згадуючи ті трагічні події, ми розуміємо, що 2 травня 2014 року історія України могла піти іншим шляхом. Карта держави того дня вкотре могла набути інакшого вигляду.

Сьогодні, коли на сході України йде війна, слушно згадати доленосні події, які знаменували нашу боротьбу за волю та гідність. Майдан перестав бути тільки назвою площі. Тепер це символ Свободи.

Тому Революцію гідності можна вважати продовженням не лише протестного руху 2004 року, Революції на граніті 1991-го, а й Української революції 1917–1921 років та визвольних змагань у часи світових війн і повоєнні.

Українська революція від 1917 до 1921 року дала різні форми національної державності – УНР, Українську державуЗУНР. Незалежність тоді зберегти не вдалося передусім через розпорошеність політичної еліти. Однак, відродивши на кілька років державність, українці заклали фундамент модерної політичної нації.

Проект має відтворити образи борців за свободу України зокрема через показ революційної атрибутики та вбрання різних поколінь українців ХХ–ХХІ століть. За підтримки наших партнерів здійснено реконструкцію такого вбрання, сфотографовано та виведено в динамічному показі на сцені різні типажі борців за свободу доби Української революції, Холодного Яру, Української повстанської армії, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції гідності.

Мета проекту – через уособлення базових цінностей людського буття й досвіду попередніх поколінь в емоційних образах показати доблесть борців за свободу та незалежність держави, єдність поколінь і різних соціальних груп, продемонструвати реакцію громади та вибір кожної людини в умовах революції, вшанувати пам'ять полеглих героїв.

Ukraine Art News рекомендує:

БРИТАНСКИЙ ХУДОЖНИК ПРЕДСТАВИТ СЕРИЮ СВОИХ РАБОТ В ОДЕССЕ

В КИЕВЕ СТАРТОВАЛА ВЫСТАВКА УНИКАЛЬНЫХ ГРАФИЧЕСКИХ РАБОТ АЛЕКСЕЯ ЛЕОНОВА

"ВОЗДУШНЫЕ" АКВАРЕЛЬНЫЕ КАРТИНЫ ОТ БОЛГАРСКОЙ ХУДОЖНИЦЫ КАЛИНЫ ТОНЕВОЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.08.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *