Знаменитий Лувр Абу-Дабі відкриється після 10 років будівництва

Довгоочікуваний Лувр Абу-Дабі - один з самих амбіційних музейних проектів у світі - запросив на екскурсію групу високопоставлених осіб і журналістів. Для публіки він відкриється цієї суботи, 11 листопада. Архітектурний шедевр,який уже став знаменитим, спроектований Жаном Нувелем, розташований на площі 97 тис. Кв. метрів на острові Саадіят за півкілометра від узбережжя Абу-Дабі.

Це перший у своєму роді музей в арабському регіоні, що пропонує свіжий погляд на історію мистецтва в глобалізованому світі.

Інагураційна експозиція складатиметься з 600 творів мистецтва, половина з яких взяті в оренду у 13 музеїв-партнерів у Франції. У грудні в близькосхідному Луврі почнеться програма спеціальних виставок.

Колекція музею охоплює всю історію людства і представляє твори мистецтва і артефакти з усього світу. Відвідувачі інагураційній виставки здійснять хронологічну подорож по дванадцяти «главах» (галереях) від доісторичної епохи до наших днів. Сюди входять зародження перших поселень, всесвітні релігії, космографія, пишність королівських дворів і сучасний світ.

Лувр Абу-Дабі - це результат унікального співробітництва між столицею Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Абу-Дабі та Францією.
Архітектор Жан Нувель розробив Лувр Абу-Дабі як музейне місто (медину), в якому поєднуються традиційні арабські архітектурні елементи з ультрасучасним дизайном і технікою. Купол складається з 7250 фігурних перфорацій накладених один на одного, які заломлюють сонячні промені, створюючи рухомий «дощ світла», немов під пальмами в оазисах ОАЕ.
«Зіркою» інагураційної виставки стане «Прекрасна Ферроньера (Портрет невідомої)» (1490-е) Леонардо да Вінчі, яку близькосхідний «побратим» позичив у паризького Лувра. Серед інших шедеврів епохи Відродження - «Жінка перед дзеркалом» (бл. 1515) Тиціана Вечелліо.

абу даби3

Постійна колекція музею включає такі роботи XIX - XX століть, як «Гра в Безик» Гюстава Кайботта, «Циган» Едуара Мане, «Бретонські хлопчики борються» Поля Гогена, «Молодий емір вчиться» Османа Хамді Бея, «Композиція з синім, червоним, жовтим і чорним» Піта Мондріана, «Підкорений читач» Рене Магрітта і багато інших.

абу дабы 6

Колекція сучасного мистецтва музею налічує дев'ять полотен Сая Твомблі, монументальну скульптуру «Фонтан світу» відомого китайського художника Ай Вейвея, а також інсталяції Дженні Хольцер Джузеппе Пенон, вбудовані в архітектуру Лувру Абу-Дабі.

Лувр Абу-Дабі, будівництво якого почалося 10 років тому, - перший музей, який використовує знаменитий французький бренд за межами Франції. Повідомляється, що тільки за це право було заплачено майже півмільярда доларів. Весь же проект обійшовся в $ 1,1 млрд.

09.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *