У Флоренції відкриють музей мистецтва XX століття "Roberto Casamonti Collection"

Італійський колекціонер з півстолітнім стажем і засновник знаменитої галереї Tornabuoni Art Роберто Казамонті оголосив про відкриття 25 березня цього року першого для Флоренції музею мистецтва XX століття. Інституція, названа на честь свого творця Roberto Casamonti Collection, розташується в палаці Palazzo Bartolini Salimbeni в історичному центрі міста.

Казамонті вибрав Флоренцію не випадково: тут він народився і виріс, бігав до крамниці до батька-торговця меблями, де, можна вважати, і познайомився з сучасним мистецтвом. Якось раз в магазин зайшов Оттоне Роза, флорентіскій неоакадеміста і експресіоніст, і батько Роберто запропонував йому намалювати власний портрет в обмін на меблі. Хлопчик був присутній в студії художника в той час, поки батько позував, і «був заворожений процесом». Робота досі зберігається в колекції Казамонті, і її, ймовірно, можна вважати першим твором майбутнього зборів.

роберто1

Сьогодні колекція екс-галериста (він передав бізнес своїм дітям) налічує понад п'ять тисяч творів мистецтва з ухилом в італійське арте повірю - Казамонті одним з перших почав співпрацювати з такими ще невідомими в світі в 1960-і роки авторами, як Лючо Фонтана і Аліг'єрі Боетті .

роберто2

Для першого подання зборів в новому музеї колекціонер відібрав більше двохсот п'ятдесяти робіт, серед яких твори таких художників, як Василь Кандинський, Пабло Пікассо, Джорджо де Кіріко, Пауль Клее, Енді Уорхол і Аніш Капур. І це не рахуючи післявоєнних італійців, включаючи Фонтану і Боетті, Манцони і Бурри.

роберто3

Музей обіцяють зробити безкоштовним для відвідувачів, правда, візит до нього буде можливий за попередньою домовленістю.

08.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *