Славнозвісна марка художнього фарфору презентувала унікальну скульптуру

Кращі ліки від лютневої туги за весняним сонцем винайшли венеціанці, подарувавши світові неповторний карнавал-фантасмагорію. Чарівності святкового міста підкорилися і майстри всесвітньо відомої марки художнього фарфору Lladró, що представила скульптурну композицію «Венеціанський карнавал». Твір, народжений в синтезі невтомної творчої думки і віртуозної техніки, стало найбільшим за всю історію бренду.

Сімейне підприємство, засноване братами Хуаном, Хосе і Вісенте Льядро на початку 50-х років минулого століття, з часом розрослося до розмірів невеликого іспанського містечка. Зараз «Місто порцеляни» Lladró - це справжнє царство бісквіта в передмісті Валенсії, містечку Тавернес-Бланкес. У цій колисці вишуканої кераміки створюються найрізноманітніші предмети - від глазурованих собачок до арт-об'єктів іменитих дизайнерів, серед яких Бодо Сперлайн, Хайме Айон, Пол Сміт та інші. Кожен виріб Lladró пам'ятає свого творця: зроблене вручну, воно завжди відображає унікальний стиль майстра. При цьому будь-яку ідею від живої форми відокремлює багатоступінчастий процес довжиною не менше двох років.

Новим досягненням на цьому творчому шляху стала скульптура «Венеціанський карнавал», що ознаменувала віху в історії сімейної справи Льядро. Протягом п'яти років 35 художників працювали над порцеляновим втіленням автентичного духу перлини Адріатики. Знадобилося майже три роки досліджень і випробувань, щоб приручити примхливий матеріал, і в руках досвідчених майстрів майже 450 деталей з'єдналися в гармонійну мініатюру.

фарфор

Композиція являє собою імпровізацію за участю 14 персонажів, розіграну в святковому венеціанському антуражі. Історії героїв переплітаються один з одним і складаються в хитромудрий динамічний сюжет. Дія відбувається на сходах палацу, де розмістилися гості костюмованого свята. Тут зібралися всі вірні супутники жанру: від легко впізнаваного Арлекіна до Панталоне, венеціанського купця, спраглого знайти свою любов серед жіночих масок. Пара закоханих повертається з романтичної прогулянки по похмурим каналам, щоб приєднатися до святкування. Гондольєр вміло править човном - саме до нього звернений погляд дами з пірсу, ретельно приховуваний за маскою і широкими крисами капелюха. Кожна сцена скульптурної композиції наповнена грою, іронією і хвилюючими інтригами - неодмінними атрибутами карнавалу.

Насичена змістовна основа «Венеціанського карнавалу» за складністю не поступається техніці професіоналів Lladró. Палітра відтінків, багато з яких були розроблені ексклюзивно для венеціанської скульптури, перетворює бісквітну основу в живу матерію. У композиції до найдрібніших подробиць продуманий кожен елемент, будь то бантик на плаття або пелюстки ледь помітних кольорів.

Твір, відзначене уваги досвідчених цінителів порцеляни по всьому світу, в жовтні минулого року добралася і до Москви. Один з 100 екземплярів лімітованої серії став винуватцем світського торжества в резиденції посла Іспанії в Росії. Роботу представив сам автор «Венеціанського карнавалу» скульптор Хосе Сантаеулалія.

12.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *