Прем'єри вистав фіналістів театральної конкурсної програми "Taking the Stage" пройдуть у столиці

Прем’єри трьох фіналістів театральної конкурсної програми Taking the Stage Британської Ради в Україні відбудуться у театрах Києва в лютому-березні 2018 року

Розроблена Британською Радою в Україні й ГО «Театральна Платформа», Taking the Stage підтримує художньо оригінальні, соціально-значимі, експериментальні постановки та створює можливості для обміну ідеями, досвідом і театральними практиками між українськими та британськими театральними фахівцями

У результаті минулорічного конкурсу, в якому взяло участь понад 40 українських театрів та режисерів, журі обрало трьох фіналістів, прем’єри яких будуть представлені на розсуд критиків і театральної публіки протягом лютого – березня 2018 року.

Отже, прем’єри:

– «Кицюня», реж. Максим Голенко і “Дикий театр” (за п’єсою “Лейтенант з острова Інішмор” Мартіна Макдони). Прем’єра — 15, 16 лютого, Сцена 6, Київ.

токинг2

– «Психоз о 4:48», реж. Роза Саркісян, театр “Актор” (на матеріалі однойменної п’єси Сари Кейн); ментори: Марк Даун, засновник та художній керівник театр ”Blind Summit” (Лондон, Велика Британія), Тамара Трунова, режисерка, фіналістка минулорічного конкурсу Taking the Stage (Київ, Україна). Прем’єра — 27, 28 лютого, Театр “Актор”, Київ.

– «Світ у горіховій шкарлупці», реж. Дмитро Захоженко, Новий драматичний театр на Печерську, Київ (за однойменною книгою Стівена Гокінга); ментори: Сара Тіппл, режисерка, драматург (Лондон, Велика Британія), Оксана Дмітрієва, художній керівник театру ляльок ім. Афанасьєва (Харків, Україна). Прем’єра — 17, 18 березня, Новий драматичний театр на Печерську, Київ.

Переможці конкурсу отримали очищення авторських прав на заявлений ними твір на один рік, менторство британських та українських режисерів, що були у складі журі, на період випуску вистави, грант у розмірі 30 тис. грн у бюджет вистави.

Детально про програму Taking the Stage: http://www.britishcouncil.org.ua/theatre2017

Отримати докладнішу інформацію та акредитуватися на прем’єри Ви можете у менеджера з комунікацій Британської Ради Єлени Самбрус Olena.Sambrus@britishcouncil.org.ua, 068 078 70 70.

Taking the Stage – це щорічна конкурсна театральна програма, яка дає можливість українським театрам і режисерам створити художньо оригінальні та суспільно значимі постановки за підтримки театральних фахівців зі Сполученого Королівства та України. Програма Taking the Stage здійснюється у партнерстві з ГО «Театральна платформа» (куратор програми – театрознавець Ірина Чужинова) та провідними британськими театрами.

За результатами минулих двох років уже з’явилися вісім прем’єр на сценах Києва, Харкова, Сєвєродонецька, Львова, Чернігова. Серед них першопрочитання «Зимової казки» Вільяма Шекспіра, спектаклі за п’єсами сучасних британських драматургів Девіда Герровера, Данкана Макмілана, Девіда Елдріджа, Лі Голла та Сельми Дімітрієвич.

Склад журі

Експертна група проекту, що відбирала фіналістів і переможців програми, складалася з представників партнерських театрів (Young Vic, Sherman Theatre, Blind Summit), Британської Ради та українських театральних фахівців: Оксани Дмітрієвої, головної режисерки Харківського академічного театру ляльок імені Володимира Афанасьєва, Віталія Малахова – директора-художнього керівника створеного ним Київського академічного театру на Подолі, Тамари Трунової – режисерки Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, однієї з чотирьох переможців Taking the Stage 2.0.

токинг

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Ми встановлюємо дружній діалог та будуємо порозуміння між людьми у Великобританії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску в Сполучене Королівство та в країни, із якими працюємо – змінюємо життя, створюючи можливості, вибудовуючи зв’язки та довіру.

Ми працюємо у більш ніж 100 країнах по всьому світу у сферах мистецтва і культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Щороку ми особисто взаємодіємо із більш ніж 20 мільйонами людей, а також охоплюємо більш ніж 500 мільйонів людей онлайн, через трансляції та публікації.

Із 1934 року ми є британською благодійною організацією, що регулюється Королівською Хартією та державними органами Великобританії. Більшість нашого прибутку надходить через численні проекти та угоди у сферах викладання англійської мови та екзаменів, та контракти в сферах освіти та міжнародного розвитку, а також через наші партнерства із публічними та приватними організаціями. Вісімнадцять відсотків нашого фінансування отримується від уряду Сполученого Королівства.

13.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *