Помер відомий російський художник Володимир Немухін

Живописець Володимир Немухін, класик другої хвилі російського авангарду, помер в Москві на 91-му році життя. Про це телеканалу «Культура» повідомила його вдова.

Художник народився 12 листопада 1925 року в Підмосков'ї. В 1943-му він займався в московській ізостудії біля історичного живописця Петра Соколова. У 1950-ті роки Немухін працював оформлювачем, декоратором і плакатистом, поки не вступив в Московський державний художній інститут імені Сурікова. Звідти його виключили за незгоду з принципами соцреалізму.

Свою першу абстрактну роботу Немухін написав у 1958 році. Незабаром він створив серію картин з гральними картами — одну з найзначущих у своїй творчості.

Немухін з кількома колегами-художниками становив ядро «Ліанозовської групи», його називають одним із засновників нонконформістського руху в мистецтві. Живописець активно брав участь у виставках авангардного мистецтва, в тому числі в «бульдозерної виставки» в 1974 році.

У 1990-х роках Немухін переїхав у Німеччину, а в 2005-му — повернувся в Москву. У 2008 році майстер став почесним членом Академії мистецтв Росії.

21.04.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *