Музей Ван Гога в Амстердамі розшукує чотири полотна Поля Гогена

Музей Ван Гога в Амстердамі розшукує чотири картини Поля Гогена, щоб зібрати всі роботи, створені під час перебування художника на острові Мартініка в Карибському морі. Установа сподівається позичити полотна для виставки «Гоген і Лаваль на Мартініці», яка відкриється в жовтні нинішнього року.

Крім цього музей розшукує і пейзаж Шарля Лаваля, проданий 17 років тому на аукціоні.

Поль Гоген і Шарль Лаваль познайомилися і потоваришували в 1886 році в пансіоні мадам Глоанек в Понт-Авені.Наступного року  в пошуках екзотики і натхнення художники вирушили в Панаму. Однак незабаром у них скінчилися гроші, і друзі перебралися на Мартініці в надії, що острів виявиться тропічним раєм.

Із серії картин Гогена, створених за чотири місяці перебування там, збереглися 16. У систематичному каталозі Даніеля Вільденштейна від 2001 року сказано, що половина полотен знаходяться в громадських колекціях. Але музей в Амстердамі не може знайти чотири, які зберігаються у приватних колекціонерів. В результаті установа пішло на безпрецедентний для себе крок - розмістило оголошення про розшук.

Роботою «Рознощики фруктів (Морське узбережжя)» до 1990-х років володів колекціонер з Парижа, однак потім вона була продана невідомому цінителю. «Пальми і горлянкового дерева» належали баронові Едмону де Ротшильду, який помер в Женеві в 1997 році, і подальша доля полотна не з'ясована. Третя картина, «Близько хатин», до недавнього часу перебувала в Японії. А останнім розшукувана твір, «Маленька прачка», в 2008 році було продано за 580,5 фунтів стерлінгів на аукціоні Sotheby's анонімному покупцеві.

гоген1

Той же аукціонний будинок в 2001 році продав за 69,5 тис. фунтів стерлінгів прибережний ландшафт Лаваля, який також намагається відстежити Музей Ван Гога.
Шарль Лаваль (1862 - 1894) залишив після себе нечисленне творча спадщина. Художник помер у віці 32 років від ускладнень після туберкульозу і в кінці життя працював дуже мало. Його пов'язують з «школою Понт-Авена» (художня колонія в Бретані, що існувала з 1850-х до початку 1890-х років) і називають засновником Синтетизм поряд з Гогеном і Емілем Бернаром. Однак ці два живописця згодом розсварилися і після смерті Лаваля мовчали його ролі в становленні руху. Всі академічні портрети, написані Лавалем під впливом Леона Бонна, на сьогоднішній день загублені. А невелика серія пейзажів, виконана яскравими фарбами, в минулому помилково приписувалася Гогену.
У Музеї Ван Гога в Амстердамі зберігається автопортрет Лаваля, створений на прохання голландського колеги. Тоді Вінсент запропонував йому, Гогену і Емілю Бернару обмінятися своїми зображеннями. Робота Лаваля настільки вразила Ван Гога, що він навіть намалював її в листі братові Тео, щоб дати тому уявлення про картину, яку описав як «потужну і видатну».

гоген2

Виставка «Гоген і Лаваль на Мартініці» в Музеї Ван Гога в Амстердамі буде працювати з 5 жовтня 2018 го по 13 січня 2019 року. Це перша в історії експозиція, повністю присвячена поїздці художників на Мартініці, предварившей переїзд Гогена на Таїті.

09.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *