Філіал Рейксмузеума в аеропорту Амстердама закрили через потоп

Філія голландського національного музею Рейксмузеум в аеропорту Амстердама Рейксмузеум Схіпхол (Rijksmuseum Schiphol), що відкрився після поновлення восени 2017 р знову закритий. На фото музейного залу неподалік від цінних картин 17-го століття видно тази, наповнені водою.

Причина - ремонтні роботи на даху Голландського бульвару, зони відпочинку пасажирів аеропорту. Завершити ремонт обіцяють до літа. Старовинним картинам з колекції музею поки доведеться повернутися на місце постійної прописки.

Схіпхол - єдиний аеропорт в світі, в якому знаходиться музей з картинами 17-го століття, а Рейксмузеум - перший музей у світі, який відкрив філію в аеропорту. Історія Rijksmuseum Schiphol почалася в 2002 році. У проект було вкладено 2,5 млн. Євро, однак для пасажирів аеропорту при наявності посадкового талона вхід в музей незмінно безкоштовний.

Витратити гроші можна в розташованому поруч магазині, де продається сувенірна продукція Рейксмузеума та інших музеїв Нідерландів, книги з мистецтва.


Щорічно в міні-музей Rijksmuseum Schiphol приходить більше ста тисяч відвідувачів-пасажирів. Експозицію там змінюють один або два рази на рік, представляючи, як правило, десять оригіналів з колекції Рейксмузеума. За 15 років в аеропорту «побували» Рембрандт, Ян Стен, Пітер де Хох, Якоб ван Рейсдал, Хендрік Аверкамп.


Кілька років Rijksmuseum Schiphol був закритий у зв'язку з реставрацією всього Голландського бульвару. Тепер музей в аеропорту має спеціально спроектоване S-образне простір в 170 квадратних метрів, розташоване після зони паспортного контролю між залами очікування (lounges) 2 і 3.

рейк2

У вересні 2017 року Rijksmuseum Schiphol виставили картини художників Голландського золотого століття. Оновлена ​​експозиція складалася з полотен Яна ван Гойена, Віллема ван де Вельде Молодшого, Абрахама Миньона, Дірка ван Сантвоорта, Михеля ванн Міревельта; також демонструвалося панно з Делфтського плитки.
Творчість Дірка ван Сантвоорта (1600-1680) - послідовника Рембрандта і одного з найбільш популярних дитячих портретистів свого часу, - було представлено в музейному філії двома яскравими роботами.

До закінчення ремонту всі ці роботи будуть висіти в Рейксмузеумі.

рейк1

Втім, представництво Рейксмузеума в аеропорту Амстердама напевно буде як і раніше наочно позначено: голландські музейники - великі вигадники по частині реклами свого культурного закладу. На багажній каруселі - зображення близько півсотні шедеврів з колекції музею: від «Молочниці» Вермеєра до портрета пухленького Джерарда Андрієса бікери, лорда Енгеленбургского (Gerard Andriesz Bicker) - однієї з найвідоміших картин Бартоломеус ван дер Гелст. Що ж, якщо вже готувати людей до зустрічі з мистецтвом - то саме так, не відходячи від трапа літака.

рейк4

До слова, одним з претендентів відкритого конкурсу дизайну Рейксмузеума Rijksstudio Award був запропонований проект для мобільного телефону: «Той, що худне» у міру витрати заряду зображення цієї роботи Бартоломеус ван дер Гелст на екрані. Проект в 2017 року не переміг, але запам'ятався. Конкурс з головним призом в 10 тисяч євро проводиться щорічно, старт зазвичай оголошують у вересні поточного року.

08.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *