Українська драма "Стрімголов" покаже сучасне життя українця

— Після лікування від алкоголізму 27-річний Антон не розуміє, що йому робити з власним життям. Сповнений агресії. Як і все післямайданне покоління молодих українців, — розповідає режисерка Марина Степанська, 37 років, про головного героя свого фільму "Стрімголов".

Дія картини відбувається 2014 року в Києві. Антон — музикант-вундеркінд. Отримує повістку з військкомату. Від служби в армії планує з коханою втекти в Німеччину.

— Новий життєвий етап молодих людей збігається зі змінами в Україні. Їм треба зробити непростий вибір. Зокрема, жити тут чи поїхати за кордон. У Держкіно мені зробили зауваження, мовляв, пропагую ідею імміграції. Але це — просто констатація факту. Тут немає трагедії, як було 50 років тому, коли люди їхали назавжди. Зараз в українців є можливість робити свою справу в іншій країні. Багато з тих, хто виїхав десять років тому, повертаються, — продовжує Марина Степанська.

Бюджет стрічки "Стрімголов" — 26,5 млн грн. Її профінансувала держава.

— Задумувала цю історію 2010‑го, коли ми жили в іншому часі. У суспільстві був серйозний запит на героя. Я теж була зосереджена на його пошуках. За чотири роки героїзм як поняття приватизувала пропаганда. Тому я всім кажу, що фільм — про "не героїв". Наприклад, мати Антона, яка живе в центрі Києва. Її квартира — у зовні шикарному будинку. Але помешкання захаращене, з ремонтом 1980-х. Жінка нічого не змінювала з того часу також і у своїй голові. Ця картина — приватна історія про сім'ю, про ненависть усередині неї та про призабуте милосердя.

Психологічна драма "Стрімголов" вийде в український прокат до кінця зими цього року.

11.01.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *