Робота відомого нігерійского модерніста представлять на аукціоні Bonhams

Дві знакові картини найближчим часом виставлять на продаж у Лондоні. Перша - недавно знайдений портрет нігерійської принцеси, який став практично міфом після зникнення кілька десятиліть тому. Друга - ескіз іспанського імпресіоніста Хоакіна Соролья до знаменитої картини «Повернення з риболовлі». Окрему цінність представляють історії цих робіт.

Обидва полотна будуть продані на торгах аукціонного дому Bonhams.
Втрачене зображення темношкірої принцеси було виявлено нещодавно в звичайній квартирі на півночі Лондона. Картину написав батько-засновник нігерійського модернізму Бенедикт (Бен) Енвонву в 1974 році. Це портрет Ифе Адетуту Адемілуйі, відомої як Туту, яка стала символом національного примирення в Нігерії. Репродукції роботи висять в будинках по всій країні.
Насправді Енвонву написав три версії Туту, але всі вони були загублені і стали предметом безлічі спекуляцій. Глава департаменту сучасного африканського мистецтва Bonhams Жиль Пеппі підрахував, що повідомлення про виявлення портретів принцеси він отримує кожні вісім тижнів, але вони незмінно виявляються репродукціями. Однак в кінці минулого року лондонська сім'я запросила фахівця оглянути картину, підписану Енвонву, - і експерта чекав великий сюрприз.

«Ця картина була мені давно відома, так що це був справжній момент осяяння. Я подумав: "Боже мій, це незвичайно" », - розповідає експерт.

човни2

Сім'я попросила зберегти анонімність, але Пеппі описав її членів як «абсолютно звичайних». Картину колись придбав їх батько. «Так часто буває, є речі, які купили ваші батьки, і ви не знаєте, чому вони їх купили або яка їх цінність ... ви просто отримуєте їх в спадок», - додав аукціоніст.

Нігерійський письменник Бен Окрі назвав це найзначнішим відкриттям в сучасному африканському мистецтві за останні півстоліття. Він зазначив, що традиційна африканська скульптура зіграла важливу роль в народженні модернізму на початку XX століття, але сучасні художники з Чорного континенту абсолютно не представлені в історії мистецтва.
«Єдина справжня Туту еквівалентна будь-якій рідкісній археологічній знахідці. Це потенційно вражаючий момент в світі мистецтва », - сказав він.

Бенедикт Енвонву (1921 - 1994) вже був знаменитим серед  африканських художників на момент зустрічі з принцесою Туту в 1973-м, через три роки після закінчення громадянської війни в Нігерії. У 1940-х майбутній живописець і скульптор навчався в Великобританії. Широка популярність прийшла до Енвонву після того, як йому було доручено створити бронзову скульптуру королеви Єлизавети II під час її візиту до Нігерії в 1957 році. Цей пам'ятник тепер стоїть біля входу в будівлю парламенту в Лагосі.

човни королевачовни1

Проте, портрети Туту вважаються його найбільшими шедеврами. Зображення, про яке йде мова, було виставлено на похоронах Енвонву в 1994 році. Місцезнаходження інших картин з принцесою залишається загадкою.

Картину збираються продати 28 лютого, попередньо оцінивши в 200 - 300 тис. Фунтів стерлінгів (230 - 340 тис. Євро).

Але оскільки її поява на ринку - це знаменна подія, торги будуть транслюватися в прямому ефірі для учасників в Лагосі. Якщо естімейт буде перевищено, портрет поб'є рекорд для творів художників з Нігерії.

А через два тижні, 14 березня, той же аукціонний будинок Bonhams продасть ще одну рідкісну роботу - ескіз для знаменитого шедевра Хоакіна Соролья «Повернення з риболовлі» (1894). Картина оцінюється в 300 - 400 тис. Фунтів стерлінгів (340 - 450 тис. Євро).

Автор подарував начерк одному зі своїх близьких друзів - доктору Луїсу Солері і Сото. Той заповів твір своєму синові, який, в свою чергу, передав його своєму хрещеника. Таким чином, робота з моменту створення перебувала в приватних руках.

Це один з 16-ти підготовчих ескізів маслом, які Соролья зробив влітку 1894 року в Валенсії. «Повернення з риболовлі» він написав спеціально для паризького Салону 1895 року, де полотно було дуже популярним. Згодом французька держава купила його для Люксембурзького музею, а нині шедевр входить до колекції Музею Орсе.

човни

На ескізі, виставленому на продаж, зображений погонич, який керує волами, що витягують рибальський човен на пляж. 

08.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *