"Рецепт щастя" Альберта Ейнштейна пустили з молотка за $ 1,56 млн

Аукціонний будинок Winner’s провів торги 24 жовтня 2017 року. Спочатку записку оцінили в $ 2 000. Але під час торгів її вартість швидко збільшувалася. У підсумку лот був проданий за $ 1,56 млн.

Другу записку Альберта Ейнштейна, яка була написана відразу після першої, продали за $ 240 000. Її стартова вартість становила $ 1 000.

Ейнштейн написав обидві записки у готелі «Імперіал» в Японії 1922 року. Фізик віддав їх кур’єру, який приніс радісну звістку: Ейнштейн отримав Нобелівську премію в галузі фізики за 1921 рік.

У перший раз він був номінований на премію в 1910 році. Але протягом 12 років Нобелівський комітет вважав експериментальні докази теорії відносності Ейнштейна недостатніми. І тільки в 1922 році фізика удостоїли премії за теорію фотоефекту, яка була найбільш безперечною і перевіреною за допомогою безлічі експериментів.

Після Японії Ейнштейн продовжив свою подорож відповідно до плану і не був присутній на церемонії вручення премії у Стокгольмі.

Обидві записки були написані для кур’єра. Ейнштейн, віддаючи їх, попросив зберегти ці папери, адже в майбутньому вони мали би більшу цінність, ніж звичайні чайові. І не помилився!

Перша записка, в якій і був відображений простий рецепт щастя фізика, говорить: «Спокійне і скромне життя приносить більше радості, ніж прагнення до успіху в поєднанні з постійним занепокоєнням» .

Друга записка стосувалася проблеми сили волі і відображала погляд Ейнштейна на це питання: «Хто має волю, знайде і спосіб».

08.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *