Один із шедеврів Сандро Боттічеллі представлять на аукціоні в Парижі

Аукціонний будинок Audap & Mirabaud в Парижі виставить на продаж шедевр епохи кватроченто - панель «Мадонна з гранатом», написану Сандро Боттічеллі (1445 - 1510). Фігури на цій композиції походять безпосередньо зі знаменитого однойменного Тандо (його ще називають «Мадонна делла Мелаграна»), що зберігається в Галереї Уффіці у Флоренції.
Попередня оцінка картини становить 500 - 600 тис. євро.
У лівій руці Діва тримає розкритий гранат, символ Страстей Христових, а саме Немовля робить благословляючий жест правою рукою. На флорентійському тондо Мадонна і Ісус сидять в оточенні шести ангелів під сяйвом, що виходить зверху, а на цій панелі позаду них зліва зображена частина стіни з дверним і віконними прорізами, а праворуч - пейзаж.


За загальновизнаною версією, Боттічеллі написав тондо «Мадонна делла Мелаграна» в 1487 році для прикраси зали прийомів в Палаццо Веккьо. У той період художник знаходився на піку кар'єри. Оскільки панель була виставлена ​​в громадському місці, кілька сімей замовили живописцю репліки меншого розміру для домашніх церков. Сьогодні відомі лише три з них, в тому числі - з колекції Берлінської картинної галереї.

Прекрасна якість виконання панелі «Мадонна з гранатом», запропонованої на продаж, передбачає, що вона була замовлена ​​багатим і вимогливим патроном. Це також підтверджується витонченістю осіб - ймовірно, їх виконав сам Боттічеллі, - використанням золота і детальним декором на задньому плані.
З XIX століття картина входила у дві престижні колекції, які збирали двоє людей, захоплені Ренесансом. Британський художник і цінитель образотворчого мистецтва Фредерік Річардс Лейланд купив цю роботу в кінці століття, вважаючи, що її автором був фра Філіппо Ліппі - наставник Боттічеллі. Потім панель входила до скарбниці Едуарда Айнара, президента комітету музеїв Ліона з придбань. Він пожертвував деякі шедеври рідного міста, зокрема, Музею тканин, одним з співзасновником якого він був. Після смерті мецената «Мадонну з гранатом» продали на торгах в 1913 році. Тоді її придбав дід нинішнього власника, і це був останній раз, коли картина виставлялася на аукціон.

Тепер розпродаж в аукціонному домі Audap & Mirabaud пройде 29 листопада.

Сандро Боттічеллі - італійський живописець флорентійської школи. Справжнє ім'я — Алесандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі. Твори Боттічеллі зустрічались в мистецьких колекціях. Але навіть наявність фресок Боттічеллі в Сикстинській каплиці, центрі католицизму, довгий час не сприяла поверненню авторитету художника. Боттічеллі віднесли до другорядних майстрів, стилістика яких нічим не відповідала стилістиці бароко, рококо, класицизму, відомим мистецьким течіям протягом 300 років.

13.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *