Як продаж "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі вплинув на світовий арт-ринок

Продаж шедевра Леонардо да Вінчі за рекордні $ 400 млн саудівському принцу підкинула ціни на глобальному арт-ринку і внесла суттєві корективи в першу десятку найдорожчих картин світу

Світовий арт-ринок віддає перевагу тиші: щорічні обсяги приватних угод - часто закритих - помітно випереджають результати публічних аукціонних торгів. Згідно зі звітом Європейського фонду образотворчого мистецтва (The European Fine Art Foundation, TEFAF), в 2016 році приватно - за посередництва дилерів, галерей і все тих же аукціонних будинків - було продано предметів мистецтва на $ 27,9 млрд, тоді як на відкритих торгах - на значно меншу суму - $ 16,9 млрд.

І тим не менше головна новина, що стала в цьому році сенсацією арт-ринку і світу, прозвучала з ударом молотка аукціоніста: за $ 400 млн 15 листопада на нью-йоркських торгах британського аукціонного дому Christie's була реалізована найдорожча з коли-небудь проданих картин. За рекордні $ 450,3 млн (з урахуванням додаткових зборів, оплачуваних покупцем) до нового власника пішов Спаситель світу, полотно, написане Леонардо да Вінчі близько 500 років тому.

арт1

"Це зображення самої культової фігури в світі, створене самим значним художником всіх часів", - прокоментував унікальний лот Лоїк Гузер, глава департаменту в Christie's.

І якщо до недавнього часу п'ятірку найдорожчих картин складали полотна, продані приватним чином - на чолі з роботою Віллема де Кунінга під назвою Обмін, купленої в 2015 році за $ 300 млн, - то тепер цей рейтинг очолює Спаситель світу.

Торги тривали близько 19 хвилин. Як пізніше повідомила газета The New York Times, картину придбав Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан Аль Сауд, один з 5 тис. Принців Саудівської Аравії. Він належить до віддаленої гілки королівської сім'ї і відомий як друг і соратник 32-річного наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана Аль Сауда.

Спочатку саме останнього визнали справжнім покупцем, проте, як з'ясувалося в результаті, принц Бадер представляв інтереси Департаменту культури і туризму Абу-Дабі. Саме цьому відомству тепер, за офіційними даними, належить твір да Вінчі.

А що відкрився в листопаді в Об'єднаних Арабських Еміратах музей під назвою Лувр Абу-Дабі вже повідомив на своїй сторінці в Твіттері, що готується прийняти Спасителя світу.

Тепер світова преса будує прогнози, коли ж на аукціонних торгах буде подолано поріг в $ 1 млрд - наприклад, редакція британської газети The Daily Telegraph вважає, що це станеться приблизно в 2029 році. А деякі експерти вважають, що, можливо, і раніше - якщо слідом за Спасителем світу з'явиться лот, який можна порівняти за значимістю.

02.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *