Два шедеври Олександра Дейнеки "зустрілися" в Лондоні

Вперше за всю історію Великобританії в Лондоні зустрілися два шедевра Олександра Дейнеки, які відображають радянських «знатних людей». У Тейт Модерн у рамках виставки Red Star Over Russia виставлені «Стахановці» з Пермського музею, в той час, як на MacDougall's представлені «Герої першої п'ятирічки» - перша версія панно з тієї ж серії, створеної Дейнекою для радянського павільйону на Всесвітній Паризькій виставці тисяча дев'ятсот тридцять сьомого року. З нього починається найвідоміший цикл грандіозних полотен Дейнеки, написаних в 1936-1939, що прославляють героїв Країни Рад.

дайнека 1

Aleksandr Deineka, Heroes of the First Five-Year Plan, c. 1936. £2,000,000–3,000,000

Всі роботи з цієї серії нині перебувають у музеях, крім однієї, виставленої на MacDougall's і походить з приватної американської колекції. Вона буде представлена ​​на аукціоні російського мистецтва MacDougall's 29 листопада з оцінкою £ 2 000 000-3 000 000.

дайнека 2

Aleksandr Deineka, Stakhanovites, Perm State Art Gallery, now on view at Tate Modern.

MacDougall's - єдиний аукціонний будинок, який спеціалізується виключно на російському мистецтві. Торги проходять два рази на рік під час Російських Тижнів в Лондоні, в червні і грудні, і включають в себе картини російських художників XIX - XXI століть, а також графіку, ікони та декоративно-прикладне мистецтво. Цей аукціонний дім першим відкрив представництво в Москві, і до сих пір є єдиним аукціонним будинком з представником у Києві. 

Олександр Олександрович Дайнека - радянський живописець, монументаліст і графік, педагог, професор. З 1947 року він - народний художник Академії мистецтв СРСР. Найчастіше про Олександра Дейнека говорять як про творця образу «щасливого радянського людини».Роботи майстра, у зв'язку з розвитком арт-ринку в Росії в останні роки, характеризуються популярністю серед колекціонерів та через  відсутність нових серйозних наукових описів його творчості досить часто стають об'єктом фальсифікації. 

Раніше картина митця «За фіранкою» була продана на лондонському аукціоні MacDougall's за 2 мільйони 248 тисяч фунтів.

 

10.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *