Три шедеври Василя Кандинского очолять аукціон Sotheby’s

Одразу три знакові роботи Василя Кандинського з приватної європейської колекції будуть виставлені на торги імпресіоністів і модерністів аукціонного будинку Sotheby’s з естімейтом від $ 15 до 35 млн.  Вечірній аукціон заплановано 12 листопада 2018 року в Нью-Йорку, повідомляє ArtsLooker.

Групу робіт Кандинського очолює полотно 1913 «Zum thema Jüngstes Gericht» («На тему Страшного Суду»). Всього в 1913 році Кандинський написав 31 роботу, з яких 27 на сьогоднішній день знаходяться в музеях, а одна вважається знищеною. Таким чином, картина «На тему Страшного Суду» — одна з трьох живописних робіт художника залишаються в приватних руках. Лот оцінюється в $ 22-35 млн.

Також, за $ 18-25 млн буде запропонована робота 1939 року «Червоне коло» («Le rond rouge»). В останні роки життя в Парижі стиль абстракцій Кандинського змінився. Роботи цього періоду нині високо оцінені критиками і учасниками арт-ринку, а кращі з них досягають високих результатів на аукціонах.

image001-4

Завершує добірку одна з кращих живописних робіт Кандинського 1910 року, яка ще залишаються в приватних руках — «Імпровізація на червоному дереві» («Improvisation auf Mahagoni»), її попереднє оцінили в $ 15-20 млн. Ця картина, написана в Мурнау, відноситься до невеликої групи творів, успадкованих після смерті Кандинського його вдовою Ніною.

 

 

«Ця колекція робіт, наповнена кольоровою інтенсивністю й виразністю, що дає рідкісну і захоплюючу можливість водночас придбати кілька унікальних зразків мистецтва початку XX століття. Це безпрецедентно для трьох великих картин Кандинського, кожна з яких є ключовим моментом у творчості художника.», — говорить Хелена Ньюман, керівник відділу імпресіонізму і сучасного мистецтва Sotheby’s.

Крім Кандинського, з тієї ж колекції на торги Sotheby’s 12 -13 листопада будуть виставлені твори Моріса де Вламінка, Августа Маке, Генріха Кампендонка, Олексія Явленского і інші. Кому саме належала європейська колекція, наразі залишається загадкою.

10.10.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *