Найбільший алмаз в світі продадуть на аукціоні

Видобувна компанія Lucara Diamond зі штаб-квартирою в Канаді 29 червня 2016 року виставить на торги Sotheby's найбільший з відомих неогранених алмазів.

Lesedi La Rona — «Наш світ» (Our Light) вагою 1111 карат (в матеріалах Sotheby's наводиться цифра 1109 карат) був знайдений у шахті в Ботсвані 16 листопада 2015 року. Маса важкого алмазу склала близько 221 г при габаритах 65 × 56 × 40 мм — майже з тенісний м'яч. В повідомленнях преси звучало, що камінь відрізняється високою чистотою і не має невдалих тріщин. Тому після огранування він, ймовірно, стане найбільшим діамантом у світі.

Конкурентом «Нашого світу» був алмаз «Куллінан», знайдений в 1905 в Південній Африці. Вага каменя складала 3106 карат — 621 г. Але у «Куллінана» були тріщини, і його довелося розколоти на кілька частин для подальшої обробки осколків. Збереглася історія, що гранильщик Йозеф Ашер (Asscher) вивчав камінь кілька місяців, перш ніж приставити до тріщини інструмент. Після удару по стамесці ювелір втратив свідомість від нервового напруження. Але все пройшло вдало і тепер частини його прикрашають корону Британської імперії.

Sotheby's передбачає, що за алмаз Lesedi La Rona може бути виручено близько $70 млн, а то і $90 млн. У минулому році один з кращих в світі діамантів, «Голубий місяць» (вже огранений алмаз) Sotheby's продав за $48 млн. І той камінь був набагато меншbv.

 

10.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *