На місці пам'ятника Леніну в Києві встановлять інсталяцію мексиканської художниці

На місці колишнього пам'ятника Леніну в Києві з'явиться інсталяція "Населяючі тіні" художниці з Гвадалахари Синтії Гутьєррес. Про це повідомляється на сайті фонду "Ізоляція", що організував конкурс проектів для облаштування порожнього місця на бульварі Шевченка.

Синтія Гутьєррес, яка перемогла в конкурсі, запропонувала побудувати навколо постаменту сходи, щоб кожна людина відчула рух історичних символів – від підйому до занепаду і забуття. "Мета моєї роботи – поставити під сумнів усталені схеми, що оточують нас", – пояснює художниця.

Вона сподівається, що її проект "спровокує дискусію і рефлексію про нав'язування пам'яті, системні помилки, порожнечу, ідентичність і захоплення простору", йдеться в повідомленні.

Інсталяцію фонд планує встановити на бульварі в липні цього року. Скільки часу вона проведе на цьому місці, і чи погоджена установка з місцевою владою, не уточнюється. 

З 8 грудня 2013 року, коли був знесений пам'ятник Леніну в Києві, на початку бульвару Шевченка стоїть порожній постамент. Фонд "Ізоляція" ініціював конкурс на кращий об'єкт на цьому місці. На конкурс була подана 21 заявка. Заявки на участь у конкурсі приймалися до 30 квітня. Розглядалися роботи авторів з України, Мексики, Польщі, Болгарії, Чилі, Швейцарії, Нідерландів, Іспанії, Бельгії, Латвії, Росії, Таїланду і Киргизстану.

13.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *