Голландський детектив знайшов картину Пікассо, яку викрали у саудівського шейха

Відомий голландський мисливець за втраченими творами мистецтва Артур Бранд повідомив, що знайшов полотно Пабло Пікассо, яке було вкрадено з борту яхти саудівського шейха в 1999 році.

Мова йде про портрет «Бюст жінки (Дора Маар)», який був створений в 1938 році. Французька художниця і фотограф Дора Маар була коханкою і музою Пабло Пікассо протягом семи років.

За словами Бранда, протягом багатьох років картина застосовувалася як застава в різних кримінальних оборудках з продажу зброї і наркотиків. Полотно було викрадено з яхти «Корал Айленд», саудівського шейха Абдули Мохсена Абдуламаліка аш-Шейха, коли вона стояла на ремонті на Антібських островах. Довгий час вважалося, що робота Пікассо знищена — як відомо, крадене мистецтво неможливо продати легальним способом.

Бранд взявся за пошуки твору ще в 2015 році. Детектив поширив інформацію про те, що він розшукує картину, в певних арт-колах. У березні на нього вийшли представники голландського бізнесмена і доставили портрет, загорнутий в простирадло і чорний мішок для сміття, в його квартиру в Амстердамі. За словами Бранда, бізнесмен не знав, що з нею робити. «Він вважав, що придбав її на законних підставах. І дійсно, угода була цілком законною, а ось метод оплати ні», — заявив він.

Детектив також зізнався, що, отримавши картину, повісив її на одну ніч у себе вдома. Кримінального переслідування не буде, повідомила голландська поліція. Картина Пікассо передана в страхову компанію, яка вирішить, що з нею робити далі. За оцінкою Бранда, картина коштує 25 мільйонів євро.

 

 

20.03.2019


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *